Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova kell menni, ha saját...

Hova kell menni, ha saját magamnak kell fizetni a tbt? Milyen nyomtatványt kell kitölteni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem nappali tagozatos tanuló vagy, illetve nincs munkahelyed és nem vagy emiatt regisztrált munkanélküli (mert ezekben az esetekben nem neked kell fizetned az eü-járadékot!), akkor az APEH-nál kell regisztráltatnod magad a 09T1011 jelű nyomtatvány kitöltésével és beküldésével :


[link]


(Csak úgy tudod kitölteni, ha telepíted a gépedre előtte az Apeh "AbevJava" nyomtatványkitöltő programját!)


A megfelelő irataid fénymásolatait is mellékelned kell a kitöltött és kinyomtatott (+aláírt!!!) nyomtatvány mellé.

"Ajánlott" levélként küldd be a megfelelő Apeh-címre.


Kb. 1 hónapon belül válaszlevélben megkapod a regisztrációs számodat, amivel majd havonta befizetheted vagy átutalhatod a havi 4500 Ft-ot.


Ha valami nem érthető vagy kérdéseid vannak, akkor nyugodtan hívd fel az Apeh Ügyfélszolgálatát, ahol pontosan mindent megmondanak, mit hogyan kell intézned.


[link]


Valószínű, hogy a lakhelyedhez közeli Apeh-irodában személyesen is intézhető az ügy, ezt nem tudom biztosan, mert én postán intéztem.

2009. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. okt. 23. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Előző teljesen jól leírta, annyit tennék hozzá, hogy ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor elektronikusan is beküldhető a nyomtatvány, és kb. egy hónap múlva megküldik a csekkeket.
2009. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 09T1011-en kell bejelentkezned a helyileg illetékes APEH-nál, de a nyomtatvány mellé nem kell semmiről sem fénymásolatot küldened. (Csak a nyomtatványt kell kitöltened és beküldened)

Ha regisztrált munkanélküli vagy, és nem kapsz pénzbeni ellátást (áll.ker. járadék, segély, átképzés) akkor magad után kell fizetned az eü. hozzájárulást (mivel nem vagy biztosított)

Ha nappali tagozatos tanuló/hallgató voltál, akkor a diákigazolványod érvényességéig (most okt.31-ig) biztosítottnak számítasz, és csak nov.1-től kell fizetned.

Ha más jogon voltál biztosított (munkaviszony, vállalkozási jogviszony, pénzbeni ellátásban részesülő reg.álláskereső, mg.őstermelő, stb) akkor a biztosítási jogviszonyod megszűnése utáni 45 napban (de maximum addig, amíg biztosított voltál) még nem kell fizetned.

Itt olvashatsz róla részletesen: [link]

2009. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezen a kitöltő programon nem tudok kiigazodni. Minden keretprogramot letöltöttem, mindent telepítettem, de nem tudom hogyan fogjak hozzá. Valaki le tudná írni?
2009. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszi az összefoglalót,sokat segített!
2010. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!