Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A feleségem itthon maradt...

A feleségem itthon maradt táppénzen mert teherbe esett és 180e. Ft. kafetériát kap azt meg kapja a táppénz ideje alatt is?

Figyelt kérdés
Havi lebontásban kap étkezési utalványt és egy összegben üdülési csekket is ezeket meg kapja még?
2008. jún. 29. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a nem semmi, hogy 180 ezer... Az enyém csak öt ezer volt, de se táppénzen, se gyed alatt nem kaptam a kafetériát.
2008. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt igen. Gyes, gyednél nem. De biztos ilyen magas ez minden hónapba? Nem szokott ilyen sok lenni.. nem írtál el valamit?
2008. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itt valamit félre irtál ugye? mert maximum adómentesen adható összeg egy évben 400000 Ft. pro év.

értem összesen évente kap 180E-t az üdülésivel és kaja jeggyel.

hát ezt nyugottan kérezze meg a hr-n vagy a fönöktöl. mivel a caffetériat évente lehet egyszer változtatni így lehetséges.

2008. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez totálisan a cég választása. Nem kötelező adnia ugyanis. Ha adja, hurrá, ha nem, hát ez van.
2008. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem egy hónapra kap ennyit, egész évben. Bocs hogy ennyire félre érhetően kérdeztem.
2008. jún. 29. 22:31
 6/7 anonim válasza:

A mi cégünk úgy íratja alá a kafetériás szerződéseket a munkavállalóval, hogy amennyiben 1 hónapnál hosszabb ideig van a munkavállaló folyamatos táppénzen, illetve nincsen meg 1 hónapban kb. 10-12 ledolgozott munkanapja, arra a hónapra nem jár a kafetéria.

Én is így jártam. 1 hónapja vagyok táppénzen és én sem megyek vissza dolgozni a terhességem miatt, így elesek elég rendes juttatásoktól. Nem elég, hogy a táppénz minimális, még azt a kis pluszt is elveszik az embertől. Ezt egy kicsit felháborítónak tartom, de hát ez van...!! Még mielőtt táppénzre kerültem, megkaptam az üdülési csekket egyben, de mivel az eddig ledolgozott hónapok arányában így már több kafetéria összeget kaptam, mint ami járna, így vissza kell fizetnem x ezer forintot. Én már nemigen tudom azt felhasználni, mivel feküdnöm kell, nem utazhatok sehová, mégsem adhatom vissza a csekket, hanem kp-ben kell lerónom a túlfizetésüket. Vagy befizetem, vagy levonják a fizumból. Érdemes kiszámolnod, hogy a ledolgozott hónapok arányában mennyi kafetéria jár neked és ha a cég valóban nem fizeti ilyen esetben akkor le kell mondanod.

Egyébként valóban cég válogatja, hogy fizeti-e továbbra is, vagy sem. Az étkezési utalvány hiába kötelező adni, mivel nálunk a kafetériába tették bele, ezért természetesen attól is elesem.

2008. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

csak 180 e???

nekem 338 e....

és két hónap folyamatos táppénz után százalékos csökkentésem van..

2010. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!