Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fehér arany nyakláncot ugyanan...

Fehér arany nyakláncot ugyanannyit ér, mint a sárga? Hol érdemes eladni?

Figyelt kérdés
Sok helyen be sem veszik, és ugye az árfolyam sem mindegy. Egy áron van (az ugyanolyan tisztaságú) sárga arannyal, vagy drágább? Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 21. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
3x drágább a fehér arany grammja
2013. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves elso nagy kamus vagy! A dolgokkal nem vagy tisztaban... Ugyanis valamivel dragabb a feher arany vasarlasa de nem messze nem 3x aron vagy ahogy irtad... Ez valtozo, hogy mennyivel dragabb mivel nem mindegy, hogy az aranyat mivel otvozik hogy feher legyen...

Ha beviszed eladni vagy zaciba a sima sarga arannyal azonos aron fognak szamolni, a karat a lenyeg!

2013. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok fehér arany 18 karátos nyakláncot amiben gyémánt van 840 ezeré vettem még ugyan olyan gyémántal 18 karátos sárga aranyat meg 219.999 ft ért vettem ja és nem mind1 hogy hamítják le fujják fehérrel vagy eredeti fehér aranyat veszel.
2013. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig a #2-esnek igaza van. Aranyból kémiailag csak egyféle létezik, mivel ez egy elem. A periódusos rendszerben is meg lehet nézni, ha nekem nem hiszel. Rézből is csak egyféle kémiai elem van.

A "fehérarany" és "sárgaarany" csak az ötvözőanyagban tér el egymástól, akárcsak a sárgaréz és vörösréz...


Vagyis a fizikai értéknél valóban a karát számít, nem a szín. Az megint más dolog, hogy az ékszerész mit mennyiért ad, mert itt a művészeti érték és egyéb tényezők is játszanak. És a "fehér arany" különlegesebbnek hangzik a jónép számára, ezért hajlandó többet fizetni érte...

2013. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De ha nekünk nem hiszel, akkor 1 perc Google-val is kidobja az eredményt, íme egy ötvös válasza:


- Mi a különbség a fehér- és a sárga arany között? A fehérarany drágább?


- Sokan azt kérdezik tőlem, hogy a fehérarany miért drágább. A válaszom, hogy nem drágább. Az arany az egyetlen olyan fém a földön, mely ötvözők hatására (más fémekkel összeolvasztva) megváltoztatja a színét. Így beszélhetünk ságra-, fehér-, vörös-, kék-, zöld- és rózsaszín árnyalatú ötvözetekről. Az ötvözetek árát a színarany tartalom határozza meg, pl: a leggyakoribb ötvözet a 14 k-s arany 585 ‰-e (ezrelék) színarany. Ha a fennmaradó 415 ‰ színezüst, úgy zöld aranyról beszélünk, ha színréz (vörösréz) vörös aranyról. A kék arany színét a vas adja, a rózsaszínét alumínium.

A fehérarany sokkal keményebb a sárga színű ötvözetnél, ezért megmunkálása nehezebb, így bizonyos ötvösök magasabb munkadíjat számítanak fel a fehérarany ékszerekre, de maga az alapanyag ettől még nem drágább.


[link]

2013. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az vagyok akinek nincs igaza....

[link]


Ezen a linken jol lathatod, hogy a magyarorszagon elfogadott aranyokat milyen %ban otvozik es mi lesz a vegeredmeny belolle.


Annyit meg megkerdeznek toled kedves elso, hogy miert vesz valaki teljesen ugyanolyan ekszert aranybol es mondjuk feheraranybol. A masik dolog ami szamomra talany, hogy az ekszereszek is kenyesek a munkajukra igy nem nagyon szoktak masolgatni azt, mivel az ekszeresznel keszitett ekszernek pont az lesz az egyik nagy erteke, hogy kezzel keszult egyedi tehat nincs belolle masolat. Nehezen tudom elkepzelni, hogy 800ezer forintos nyaklanc eseten ugyanolyan design fog valasztani.. Azt eltudom kepzelni, hogy hasonlot vagy a kezjegyei felfedezhetek de hogy ugyanolyat nem abba 99%ig biztos vagyok. Ha viszont kesz ekszerrol beszelunk akkor viszont az alapanyagnak mar alig alig van szerepe az arkepzesnek sokkal inkabb a munkadijnak es egyebeknek, ahogy "partfogom" is jelezte nehezebb vele dolgozni ezert dragabb. De maga az alapanyag ara ugyanannyi mint a sargaaranye. Szomoru vagy nem ez teny!!

2013. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!