Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet sárga csekket...

Hogyan lehet sárga csekket interneten befizetni?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen minden szolgáltatónál így szeretném rendezni ezentúl a befizetéseimet. Nem csoportos beszedési megbízással szeretném intézni, hanem interneten (átutalással?).
2013. szept. 1. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha átutalással, akkor lépj be a netbankos felületre.


Ha szerencséd van, akkor a lehetőségek között szerepel sárga csekk befizetése menüpont, ahol a csekkhez hasonló felületbe be kell írni a csekken szereplő adatokat (K&H, Raiffeisen és Gránit Bank netbankján is van ilyen lehetőség). Ekkor is sima átutalással történik a kiegyenlítés, csak az ügyfél dolgának megkönnyítésére szolgál a csekkhez hasonló felület.


Ha mégsem lenne ilyen felület, akkor sima átutalást válaszd, és a közlemény mezőben kell feltüntetned a csekk megbízóazonosító mezőjében szereplő számsort, illetve ha a megbízás jogcíménél vagy a közlemény rovatban szerepel valamilyen ügyfélszám, akkor még azt is érdemes.

2013. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát a szolgáltatók felé ebben az esetben semmit nem kell jeleznem sem előre, sem utólag, ugyanúgy veszi, mintha a postán fizettem volna be, ugye?
2013. szept. 1. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is kérsz csekket, akkor nem kell jelezned semmit. A csekkek megjönnek, Te pedig netbankon átutalással befizeted.


Viszont lehet érdemes utánanézned, hogy ha már úgyis átutalással fizeted a számláid, nem-e tudsz pénzt megtakarítani azzal, ha nem kérsz csekket, hanem csak a számlát küldik meg e-mailben, amit átutalással egyenlítesz ki a számlán megadott instrukciók alapján. Pl. nekem az Externet az internetszolgáltatóm és ott 300 forinttal csökkent a havidíjam miután nem kértem sárga csekket.

2013. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre nem is gondoltam! Utána fogok nézni mindenképpen!
2013. szept. 1. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!