Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszaéltek a kártyámmal, a...

Visszaéltek a kártyámmal, a bank tett feljelentést?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

3 hónapig nem tartózkodtam itthon,azonban mikor hazajöttem egy levél várt a hölgytől,hogy 3000ft-ot elutalt nekem az apródon és kéri vissza a pénzt.

Bementem az OTP-be bejelentést tenni,azt mondták október 1-jén menjek vissza,addigra leellenőrzik a tranzakciókat.

Kérdésem az lenne,hogy miért nem mutatott nekem a hölgy ATM-es felvételt,vagy azt is októberben fog mutatni?

Illetve nem említett feljelentést,azt akkor nekem kellene megtennem?

Köszönöm a segítséget!



2013. szept. 2. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
ŐŐŐ.... MIVAN? Egy kicsit kusza. Most utalás, vagy készpénzfelvét, vagy bank, vagy mi??? Ha te kaptál pénzt, akkor hogy jön ide a kártya?
2013. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A leírásból nem következik, hogy visszaéltek volna a kártyáddal.

Ha utaltak neked pénzt és ezért neked valamit tenni kellett volna, amit nem tettél és ezért visszakéri, annak a te kártyádhoz semmi köze.

2013. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat,azt nem írtam,hogy míg nem voltam itthon a kártyám is eltűnt.

És valaki használta.Utaltatott rá pénzt,és levette.

2013. szept. 2. 15:06
 4/8 A kérdező kommentje:
és azt sem értem,miért holnaptól él a tiltás,miért nem rögtön?
2013. szept. 2. 15:19
 5/8 A kérdező kommentje:
és ha holnaptól lép életbe ma még akkor tudnak róla levenni?:S
2013. szept. 2. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A tiltás nem másnaptól él, valamit félreértettél vagy rosszul adtál elő nekik ahogy itt se tudtad leírni normálisan mit akarsz.


Ha ellopták a kártyád vagy elhagytad, az a te felelősséged, neked kell időben szólni a banknak és feljelentést tenni.


CIB-nél az van, hogy ha ellopták és feljelentést tettél, akkor visszaadják a tiltás költségének a felét asszem. Más banknál nem tudom hogy van.


Szóval ne a bankot ekézzed, hanem te cselekedj időben legközelebb!

2013. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mivel nem tartózkodtam itthon,ezért nem tudtam róla.

Azt mondta holnaptól él a tiltás nem mától.

2013. szept. 2. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
KÁRTYÁRA nem lehet pénzt utalni, csak SZÁMLÁRA. A kártyaszám és a bankszámlaszám között meg semmilyen összefüggés nincsen. Szóval: aki a kártyádat "ellopta", az jó eséllyel a bankszámla-kivontodhoz, vagy más papírodhoz is hozzáért, a PIN-kódodról nem is beszélve.
2013. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!