Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma Magyarországon kb. mennyi...

Ma Magyarországon kb. mennyi embernek van érettségije és szakmunkás biz. és diplomája és melyiknek mennyi kb. a fizetésűk végzetségük szerint?

Figyelt kérdés
Ma azt hallottam, hogy azért egyre nehezebb az érettségi, mert sokan vannak akik megszerezték és kevés a szakmunkás és így akrják buzdítani a diákokat, hogy legyenek szakmunkások

2013. nov. 5. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt biza rosszul hallottad. Az érettségi már 6-7 éve évről évre egyszerűbb, a szakmunkás képzéseket pedig pont idén butították le OLYAN SZINTRE, hogy én előre félek, hogy akik azokat elvégzik mennyire buták maradnak...


Népbutító program 2013

2013. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mert ma az is mondták hogy 35% lesz a kettes érettségin a szakmunkás biz. 50% valamelyik szakma 80%, és egyre több a tananyag. Te esetleg tanár vagy vagy még iskolába jársz hogy ilyen tájékozott vagy? Érdekel a véleményed!
2013. nov. 5. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Van közöm hozzá - mondjuk így.


A "normál" érettségit azért butítják a végletekig, mert elvesztette a funkcióját, mióta a felsőoktatáshoz bevezették az emelt szintű érettségit, mint olyat. Az elgondolás mögötte az, hogyha te orvosnak szeretnél továbbtanulni, akkor jónak kell lenned biológiából és kémiából, de nem fontos a történelem tudásod, ezért mivel bio / kémiából úgyis emelt érettségit csinálsz, a többire kár időt és energiát fecsérelni.

Az elmélet szép, a megvalósítás eredménye az lett, hogy az emelt szintű valóban nehéz (nagyon helyesen), a normál érettségit meg egy betanított cirkuszi majom is megírja 4-esre, megbukni meg gyakorlatilag lehetetlen rajta.


A szakmunkás kerettantervről inkább nem írok, mert el fog gurulni a gyógyszerem... Olvass itt:

[link]


Ez a magyar oktatás szégyene...

2013. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező mikortól lesz 35 százalék ?
2013. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem tudom, nekem ezt mondták, de szerintem kár lenne emelni!
2013. nov. 7. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
igy se tudja mindenki megszerezni a 25 pontot
2013. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!