Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erkölcsi bizonyítvány. Mi ez...

Erkölcsi bizonyítvány. Mi ez és honnan lehet kérni és mennyi idő ameddig megkapom?

Figyelt kérdés

22 évesen friss diplomáskén munkát keresek és az álláshírdetésben kérnek erkölcsi bizonyítványt, amit csatolni kell a pályázathoz. Honnan kérhetek ilyet, és mennyi idő múlva kapok és mennyibe kerül?


Egyébként eddig semmi rendőrségi ügyem nem volt, leszámítva pár igazoltatást mikor razzia volt a kocsmában ahol voltam, de 18 éves elmúltam már akkor.


2008. júl. 9. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! Ez egy olyan papír, ami azt tartalmazza, hogy nem vagy bűntett előéletű. Valami központi hivatal állítja ki.

A postán tudsz 100Ft-ért kérelmező lapot kérni, amit ki kell tölteni, ajánlva(!) ugyanabban a borítékban feladni, és kb 1 hét múlva megkapod. Ja és a kérelemző lap mellett van hozzá a csekk, ami 2200 Ft, azt fel kell adni és fel kell ragasztani.

Jó álláskeresést!

2008. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
14%
Rendőrségen adják ki, egy olyan papir, ami igazolja hogyí nem vagy bűntetett előéletű.
2008. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Rendesebb helyeken csak akkor kérik ha tuti téged vesznek fel, szóval szerintem nem muszály csatolnod, egyébként 3 hónapig érvényes, és utánna újra kell igényelni, szóval ha addig nem találsz munkát az gáz. Én nem is igényeltem csak most hogy felvettek.
2008. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Az erkölcsi bizonyítvány NEM azt igazolja, hogy bűntetlen előéletű! Az erkölcsi igazolvány, hasonlóan pl. az ingatlan tulajdonlapjának III. részéhez akkor jó, ha BEJEGYZÉST NEM TARTALMAZ! A börtönviselt személy is kap erkölcsi bizonyítványt, de abban szereplni fog, hogy nem tiszta előéletű. [A meghatározott ideig vagy elévülésig.]
2008. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem a rendőrségen kell kérni. Postára elmész, elmondod mit akarsz, kitöltessz egy adatlapot, kifizeted a 2200 ft-ot.Az igazolást a BM állítja ki, mint központi nyilvántartás.Valóban akkor jó ha nem vagy benne a bűnügyi nyilvántartásban.Kb. 3 hét lesz mire megérkezik, ezért ha hamarabb jár le a beadási határidő, csatold a feladást igazoló szelvényt, és ird be a kisérőlevélbe hogy szükség esetén pótolod.Ha megérkezik akkor se az eredetit add be, mert a gatyád is rámenne ha minden állásnál beadnál egyet,fénymásold le, kísérőlevélbe ird be hogy bemutatod ha szükség van rá.Sok sikert, sajnos nem lesz könnyű dolgod!
2008. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Itt minden le van írva:

[link]

2008. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Itt meg az igénylőlap:

[link]

2008. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
De ez az igénylőlap csak minte, ezzel nem lehet igényelni, csak a postán megvett egységcsommaggal, ami 100 Ft, ahogy már írták.
2008. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát persze! Rajta is van, hogy minta, de legalább gyakorolhat rajta, és ott vannak a tudnivalók is!
2008. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Mennyi időn belül lehet újraigényelni az erkölcsi bizonyítványt?
2011. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!