Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYES után egészségügyi okokból...

GYES után egészségügyi okokból nem tudtam visszamenni dolgozni. Járna-e végkielégítés?

Figyelt kérdés
7 évet voltam egy multicégnél.Az utolsó 3 évben GYES-en voltam,közben megromlott az egészségi állapotom.Amikor vissza akartam menni májusban üzemorvos megállapította,hogy nem tudok ott semmiféle munkát elvégezni és azzal az indokkal,hogy a cég nem tehet arról,hogy beteg lettem elküldtek közös megegyezéssel.Sajnos aláírtam ezért már nem tehetek semmit,de kiváncsi volnék járt volna-e végkielégítés?Vagy még tehetek-e valamit,ha esetleg félrevezettek.
2008. júl. 9. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Járt volna végkielégítés (2 havi), ha nem írod alá a közös megegyezést, hanem a munkáltató mondott volna fel. Idén márciusban mentem át ezen. Én így kaptam végkielégítést.
2008. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok. Utólag már sajnos nem tehetsz semmit, hisz aláírtad a közös megegyezést :(
2008. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor is jár,ha azért mondanak fel,mert én nem vagyok rá egészségügyileg alkalmas?
2008. júl. 10. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, keresték a kiskaput. Mindegy, miért mondanak fel, ha ez nem közös megegyezéssel, vagy rendkívüli felmondással van, ahogy írtam az előbb járt volna. A lényeg azon van, hogy ŐK mondtak fel. Nem tudom, merre laksz, de biztos van felétek is munkaügyi főfelügyelőség, menj be, és kérdezz utána. De szerintem így van. Attól még kérdezd meg őket, egy misét megér. De sajnos valószínű, már nem tehetsz semmit :(
2008. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. júl. 10. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól is függ a dolog, hogy papíron ki kezdeményezte a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetését?

A munka törvénykönyvében le vagyon írva, hogy végkielégítés illeti meg a munkavállalót akkor is, ha a közös megegyezést a munkáltató kezdeményezi. Hogy van a papírodon írva? a mi cégünknél is bevett szokás, hogy a munkáltató szól a dolgozónak, hogy fel kéne mondani. Így olcsóbb, a tudatlan dolgozó meg nem tudja, hogy több százezer forinttól esett el azzal, hogy aláírja az előre elkészített papírokat...

A te esetedben egyébként a "munkáltató rendes felmondását" kellett volna alkalmazni, de valszeg kényelmesebb, meg olocsóbb volt számukra, hogy úgy írták meg a papírt, hogy Te kéred a munkaviszonyod megszűnését.

Ha így van, akkor sajnos utólag nem tudsz mit tenni.

2008. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak annyi van rajta,hogy közös megegyezéssel az nincs.hogy ki kezdeményezte. Az orvosi papíron viszont rajta van,hogy a munkavállaló akar dolgozni,de egészségi okok miatt nem tudnak olyan munkát adniami nekem megfelelne.De ez a papír a z üzem orvosnál van.
2008. júl. 11. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!