Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 éve előfizettem egy erre...

2 éve előfizettem egy erre szakosodott cégnél főzőkártyákra. Huszonvalahány kártya kerül 3000 FT-ba, és havonta egy csomagot küldenek (sima postai úton). Az utolsó 3 csekket nem fizettem be. Be tudják hajtani rajtam a pénzt?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre leginkább a végrehajtó, a végrehajtási eljárás során fog tudni neked választ adni.


Azért az alábbi dolgokat figyelembe kell venned:

1. A csomag könyvelt postai küldemény, így a teljesítés igazolható.

2. Az igazolt teljesítés a követelés jogosságát alátámasztja.

3. A fentiek alapján a fizetési meghagyást a bíróság ki fogja állítani. Te - amennyiben a fizetési meghagyást mégsem fogadod el - perben bizonyíthatod az ellenkezőjét. A per ítélettel zárul, melyben jó eséllyel marasztalni fognak, így a perköltséget és az eljárás minden egyéb költségét is viselned kell.

4. A jogerős ítélet alapján a végrehajtási eljárás elindulhat. A végrehajtó pedig a jövedelmedet tilthatja, bankszámládat inkasszózhatja, autódat, lakásodat kényszerértékesítheti, cégtulajdoni részed szintén áruba bocsáthatja, lakcímeden az ellenkező bizonyításig a vélt tulajdonú ingóságaidat lefoglalhatja, zár alá helyezheti és értékesítheti. Mindezek költségét te fogod megfizetni.

5. Általában kevés ember éli le az életét úgy, hogy soha egy bejelentett munkahelye sincs. De ha mégis, akkor is kap nyugdíjat majd. Abból is tiltható a tartozás. Sőt általában az emberek azért örökölnek is... Az szintén végrehajtható...

6. 9e Ft-os tartozás a bírósági szakaszba kerüléskor már legalább 50e Ft lesz. A végrehajtási szakaszban pedig már 100e Ft-ot fog a végrehajtó "vasalni".


Legalább főzni megtanultál belőle?

2008. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! A fenteik úgy is érvényesek, hogy nem csomagot küldtek, hanem közönségés, sima levélként adták fel a kártyákat?

Rendezhetem úgy a tartozást, ha visszaküldöm az utolsó 3 havi kártyákat?

Főzni tudtam már a megrendelés előtt is...

2008. júl. 12. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!