Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S. kérdés! Mi van akkor...

S. O. S. kérdés! Mi van akkor ha több mint 10éve lett véve egy családi ház? De azóta se lett átiratva! Az egyik személy aki az adás vételin szerepel idöközben elhunyt!

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 08:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy az eladók többen voltak és azok is idö közben elhunytak.Van esély hogy valaha a nevén legyen a lakás?
2009. nov. 24. 08:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakember, így nem tudom, a lenti idézet ide tartozik-e, de épp tegnap találtam böngészés közben:


"Van-e határidő a kérelem benyújtására?

A kérelmet a bejegyzés alapjául szolgáló szerződés (jognyilatkozat) keltétől számított 30 napon belül kell az ingatlan fekvése szerint illetékes körzeti földhivatalhoz benyújtani. Ha a szerződés (jognyilatkozat) létrejöttéhez harmadik személy beleegyezése vagy - ide nem értve a földhivatali engedélyt - hatósági jóváhagyás szükséges, a kérelmet a beleegyezéstől, illetve a jóváhagyástól számított 30 napon belül kell az ingatlan fekvése szerint illetékes körzeti földhivatalhoz benyújtani .


Amikor a szerződés alapján az ingatlan tulajdonjogának, valamint az ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jognak a megszerzésére (megszüntetésére) került sor, a jogügylet illetékfizetési kötelezettséggel is jár, ezért a 30 napos határidő elmulasztása mulasztási bírság kiszabásával is jár. A mulasztási bírság összege magánszemélyeknél 100 ezer forintig, más esetében 200 ezer forintig terjedhet. A vagyonszerzési illeték tárgyát képező, de ingatlan-nyilvántartási eljárást nem igénylő jogügyletet (pl. az ingatlanon fennálló haszonélvezet gyakorlásának átengedését) a szerződő felek közvetlenül az illetékhivatalnak kötelesek bejelenteni. A bejelentést az illetékkötelezettség keletkezését követő 30 napon belül, a vagyonszerzést rögzítő irat eredeti és másolati példányának benyújtásával kell teljesíteni."

2009. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adás-vételi szerződés a földhivatali bejegyzéssel lép életbe, amit 30 napon belül meg kell indítani a földhivatalnál. Utána meg kell fizetni az illetéket. Ez így érvénytelen.
2009. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van. Érvénytelen. Az örökösök még nem akartak kitenni? Hiszen az elhunytak után az örökösöknek kellett illetéket fizetni.
2009. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zollerlich válasza:

A szerződés nem érvénytelen (miért is lenne az??) és 30 napon túl is be lehet nyújtani a földhivatalba, csupán emiatt elutasítani nem fogják! (Maximum bírságolható a késedelmesen benyújtó.)

Persze ha időközben változott a jogszabály, vagy valamilyen hiányt kellene pótolni, akkor már nehezebb a pálya...

/Én is írattam már át 7, illetve 13 évvel később ingatlant :-D/

2016. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!