Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem webáruházból egy...

Rendeltem webáruházból egy tabletet, átvertek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát rendeltem a csak1nap által akciós tabletet a www.kutyubazar.hu-ról. A tablet 3 nap múlva kipurcant. Mondták, hogy küldjem vissza, kicserélik. Visszaküldtem, aztán kb egy hét múlva jött az e-mail, hogy a Royal Sprint másnap hozza. Én külföldön voltam, a lakótársam vette át, ezért nem lett kibontva és leellenőrizve. Tegnap jöttem haza, mikor a csomagot a kezembe vettem, már éreztem, hogy valami nincs rendben, mert túl könnyű. Az van ráírva, hogy súlya 1 kg, de nincs egy fél kiló sem. Még az van ráírva, hogy csomag értéke 50000 FT, biztosítva van. Nos, a lakótársam előtt bontottam ki, mert sejtettem, hogy átverés lesz, legalább tudja tanúsítani. A dobozban nem volt se tablet, se töltő, se semmi, csak tele volt rakva kartonpapírral! Felhívtam Jakab Lászlót, a kutyubazar.hu tulaját, aki szerint nem náluk van a hiba, biztos a futár nyúlta le. Nekik most írtam e-mailt. Ilyenkor mit lehet tenni, ha egyik sem fogja beismerni a hibát? Forduljak a fogyasztóvédelemhez, vagy tegyek feljelentést lopásért?

2013. dec. 24. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Máskor ne rendelj semmit a netről
2013. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fel volt már bontva a csomag?

Mármint látszódott rajta?

2013. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A futárcég ellen kéne feljelentést tenni

Valahogy ki kéne tudni deríteni, aznap ki volt

a futár aki hozta

2013. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Német_Tibor ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon gáz!

Futárcégnek írni, és fogyasztóvédelemmel fenyegetni őket, hátha segítőkészebben állnak hozzá az ügyedhez. Ha megvan ki dolgozott aznap, akkor már könnyebb utánamenni. De az is érdekes, hogy a cég akitől rendeltél, azonnal hárította a futárszolgálatra. Mivel az ő szerződött partnerük, minimum az hogy utánakérdez...

2013. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a lakótársad vette ki?

Már ha nem a futár (kézbesítő) volt-

2013. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Futárcégek ilyent nem csinálnak.
2013. dec. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a csomagon nem igazán látszott, hogy fel lett volna bontva, az oldalát kivéve, (az elég csúnyán be volt gyűrve és leragasztva celluxal) azon meg hát elég nehezen fér ki, ha kifér egyáltalán, bár nem próbáltam, nem akarom széttépni a csomagolást. A doboz viszont elég rossz állapotban van. A lakótárs nem lehetett, több mint 10 éve ismerem, ráadásul nem egyszer jött már így csomagom, volt köztük telefon, cipő, minden. Viszont, ha mindkét fél jelen volt, amikor lemérték a súlyát (ami 1 kg), akkor azután tűnhetett el, mert ez még fél kiló sincs. Még ha egyszerűen eltűnik a csomag, vagy valami, de ez... ez nagyon galád.

A futárszolgálat nem válaszol az e-mailekre.

Jakab Lászlóval e-mailezek, mondtam neki, hogy próbálja meg ő felvenni velük a kapcsolatot.

2013. dec. 24. 18:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendeltem már arról az oldalról, nálam minden rendben volt, úgyhogy én is a futárra gyanakodnék.
2013. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kütyübazár küldött egy másik készüléket. :)
2014. jan. 9. 18:57
 10/11 anonim válasza:

Az egy link oldal!

Amikor RC helit rendeltünk unokaöcsémnek az is össze volt törve. Menten ráakarták fogni a futárra biztos az törte össze. A doboz poros is volt meg gyűrött és egyértelműen bontott. De a gép olyan szinten van ezekbe beledrótozva, hogy semmiképp sem törhet össze még párszori dobálás után sem.

Elküszködtünk mire visszakaptuk a pénzt.

A futár meg tuti nem tett vele semmit mert maga mellett hozta az utas fülkében és egyébként is rendes mert többször is beszélgettem vele a szállításokkor.

2014. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!