Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési támogatás...

Álláskeresési támogatás mellet, alkalmi munkát, lehet vállalni? Havi 4-5 alkalomról lenne szó. Vagy a szüneteltetés, hogy működik?

Figyelt kérdés
Semmi értelmes információt nem találtam arra, hogy ez hogyan is működik ugyan az a sablonszöveg van mindenhol.

2014. jan. 21. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor szüneteltetni kell és bejelenteni a Munkaügyi Hivatalnak.
2014. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor arra a napra nem jár a támogatás, vagy ez hogyan működik? Ne kövezz meg, ha én vagyok a hülye:)
2014. jan. 21. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ideje már nem kell bejelenteni és nem szünetel alkalmi munkavállalás alatt az álláskeresési járadék folyósítása.

Azaz nyugodtan vállalhatsz mellette alkalmi munkát.

A munkaügyiben is megmondják, de a törvényben is benne van:

"54. §

(14a)366 Az álláskereső aktív munkahelykereső tevékenysége és álláskeresőként való nyilvántartása szünetel, ha az álláskereső


a) a munkaügyi központ által támogatott képzésben vesz részt,


b) rövid, 90 napot meg nem haladó időtartamú kereső tevékenységet (kivéve az egyszerűsített foglalkoztatást) folytat,"


1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

2014. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linkeket is:

[link]

[link]

2014. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!