Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó az elektronikusan...

Mire jó az elektronikusan történő álláskeresőként való regisztráció, ha állítólag úgy is be kell menni személyesen is a Munkaügyi Központba?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok és még nem regisztráltattam magam egyszer sem, ilyenkor is lehet online intézni az ügyet? Ha megadom a kért adatokat online akkor mi fog szerepelni az általuk küldött e-mail-ben? Esetleg adnak egy olyan időpontot amire nem tudok elmenni és utána 60 napig nem regisztrálhatok újra? Online valahogy nem lehet elintézni az egészet?

[link]



#álláskereső #munkaügyi központ #elektronikus regisztráció
2014. febr. 4. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A személyes megjelenést nem tudod kikerülni.
2014. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

először be kell menni személyesen, ott regisztrálnak és kitöltesz egy elektronikus kapcsolattartásra vonatkozó nyilatkozatot

utána a jelentkezéseket már tudod elektronikusan csinálni, nem kell bemenni és 5 nappal az adott dátum előtt lehet már jelentkezni

2014. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Milyen dátum előtt?

És ha kitöltök egy olyan lapot akkor a későbbiekben már online bármikor regisztrálhatok illetve töröltethetem magam a nyilvántartásból ha eltudtam helyezkedni? Behívogatni sem fognak, hogy találtam-e már állást?


A fenti linken ez van:

"Az első jelentkezés alkalmával – ellátás iránti, vagy nyilvántartásba vételi kérelem benyújtási szándék jelzése esetén – a kirendeltség nyilatkozat nélkül is fogadja az e-mailt."

Ez akkor nem azt jelenti, hogy elektronikusan is lehet? Ha most megadom a TAJ számom, születési dátum meg az e-mail címem mit fognak küldeni, hogy gyere be ekkor meg ekkor és igazold magad?

2014. febr. 4. 19:30
 4/5 verde ***** válasza:
59%

Először bemész személyesen, regisztrálnak, rögzítik a végzettségeidet, megbeszélitek, hogy milyen munkakörökben tudnál elhelyezkedni.

Alap esetben kb. 3havonta kellene megjelenni személyesen, ezt a 3 hónappal későbbi dátumot beírják egy álláskeresői könyvbe. Ha eltelt 3 hónap, nem kell bemenned, hanem otthonról írsz egy e-mailt, hogy jelentkezési kötelezettségedet teljesítenéd, esetleg leírod, hogy történt-e valamilyen változás veled, vagy érdeklődhetsz tanfolyam, munkalehetőség iránt.

De először mindenképpen személyesen meg kell jelenni, mert más ügyeket is lehet intézni, és fontos, hogy be tudjanak azonosítani(e-mail címed vagy munkaügyis azonosítód alapján), nehogy más járjon el a te ügyedben.

Ettől függetlenül, ugyanolyan kötelezettségeid vannak mint a sima álláskeresőnek, behívhatnak közmunkára, vagy bármikor személyes megjelenésre szólíthatnak fel.

Amit te linkeltél, az csak arra való, hogy nyilvántartásbavételi szándékodat jelezd elektronikusan, ilyenkor majd jön egy válasz, hogy 15 napon belül jelenj meg személyesen, és ha megjelensz akkor a naptól vesznek nyilvántartásba, amikor küldted az e-mailt.

A személyes megjelenést nem tudod elkerülni!

2014. febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2014. febr. 5. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!