Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress! Hogy kell fizetni?...

Aliexpress! Hogy kell fizetni? Mi a menete? Megbízható-e? Aki rendelt már és tudna segíteni kérem írjon!

Figyelt kérdés

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni az aliexpress-el kapcsolatba, és azon belül is a fizetéssel. E-bay rol szoktam rendelni paypal-megbizhato de itt ugye nincs. Néztem tök jó dolgokat az aliexpress-en olcsón és ingyenes kiszálítás és lehet master-card al fizetni de ez hogy működik? utaljuk a pénzt? nem ők vonják l ugye? és hogy kerül be az aliexpress biztonsági rendszerébe ha az eladónak küldöm? tényleg akkor kapja meg az eladó ha visszaigazoltam hogy megjött az árú? olyat lehet hogy bankba bemegyek kézpénzel és azt adom fel külföldi bankszámlaszámra? és akkor is bekerül a biztonsági rendszerbe? aki tudna a fizetéssel kapcsolatba segíteni kérem írjon kommentbe vagy üzenetbe!

előre is köszönöm!

Üdv.:Á



2014. febr. 23. 16:48
 1/6 Holba László válasza:
100%

Saját biztossági rendszerük van, ami a paypalhoz hasonlóan működik így ahogy mondod: az eladó tényleg csak akkor kapja meg a pénzt, ha jelzed hogy megkaptad az árut.

Tehát kiválasztod a cuccot, TE utalod el az összeget a kártyádról (készpénzzel sztem nem tudsz fizetni bankon keresztül), de nem közvetlenül az eladónak, hanem az aliexpressnek. Ha pedig vmi gubanc van, akkor itt is van lehetőség dispute-ra és refund-ra is. Mindkettőt használtam már és működött is.

Tény, hogy a kártyád vásárláshoz szükséges adatait ki kell adnod nekik, de a jelek szerint hosszútávra tervez az ali. Tehát a vevők elégedettsége áll az érdekében, nem az egyszeri lehúzásuk, vagy az adataikkal való visszaélés.

De aki végképp semmi rizikót nem akar vállalni az vagy 1 külön kártyát rendszeresít az internetes vásárlásaihoz, amire mindig csak az éppen szükséges összeget tölti fel, vagy beállíttat vmi napi limitet a fő kártyáján. Így a legrosszabb esetben is csak annyit tudnak lenyúlni róla.

2 dologra figyelj:

1. hogy lehetőleg csak olyan eladótól vásárolj, akitől már mások is rendeltek ÉS! már értékelést is adtak. Ami túl szép ahhoz hogy igaz legyen, az itt nem "valószínűleg" nem az, hanem BIZTOSAN NEM:) (pl 300 dolláros telefon 30-ért) Hogy az ilyen kamu eladóknak ebben mi a jó, azt még nem tudjuk (hiszen pénzt ebből ugye nem látnak).

2. illetve ki ne fuss a kézbesítés megígért, azaz a reklamálhatóság határidejéből (~60nap). Ezt a "saját megrendeléseid" menüpontban tudod majd figyelemmel kísérni. Ennek leteltével ugyanis úgy veszik ,hogy nem reklamáltál, tehát megkaptad az árut, csak lusta voltál ezt jelezni, így az eladónak is mehet a pénz (és onnan vissza már nem kapod).

Kapsz természetesen 1 tracking numbert is, ezzel tudod megnézni, hogy hol tart éppen a csomagod. Ha már letelőfélben van a ~60 nap, de látod hogy jön a csomagod, akkor csak a tranzakció határidejének a hosszabbítását kell kérned. Ha viszont még nem is látja a rendszer a csomagodat, akkor nem kell szarozni, disput és refund.

Még annyit, hogy a free shipping többnyire kb ugyanannyiba szokott kerülni, mint a nem free+posta.

Lehet, hogy ez így soknak tűnik, vagy bonyolultnak, de hidd el nem az. Sztem ez minden. De a legjobb, ha kipróbálod a rendszert vmi filléres rendeléssel. Aztán másodjára-harmadjára már biztosan rutinosan fogod csinálni.

2014. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
Megbízható. Az amerikai ebay sok százalékot levon az álalában kínai eladóktól, így megcsinálták a saját oldalukat.
2014. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
bocsii h ide irok,de hova kell beirnom azt a kodot amit kaptam,hogy hol jar a csomag?
2014. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az utolsó kérdés engem is érdekelne! Jelenleg 20 csomagot várok :D de ebből a legtöbb csak 1 dolláros, sőt van benne 20 centes is :)

Még az érdekelne, hogy amikor fizetek a kártyámmal itt, jön sms, hogy levontak mondjuk 1000 Ft-ot, de amikor a netbankon megjelenik pár nap múlva a tranzakció akkor ott még rászámolnak legalább 100 Ft-ot mindegy egyes vásárlásnál. Ez miért van?? :S A Paypalnal nekem eddig nem volt ilyen. Erste-nél vagyok amúgy. Köszönöm!

2015. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Mindig megkapod az oldalt is ahol meg tudod nézni hol jár a csomag, de sok esetben a magyar posta oldalán a csomag követés fülnél is meg tudod nézni. Igazából ennek nem sok értelme van hiszen konkrét országot nem ír, csak azt hogy el lett küldve és hogy pár országon átment-e már, maximum az lehet hasznos amikor azt írja hogy a céloszágba megérkezett így pár napon belül várható a csomag! Én sosem nézegetem, eddig mindig minden megérkezett, volt ami késéssel de megérkezett!
2015. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Alipay azt írta, hogy 2017.01.01-től a szolgáltatás megszűnt.


"Dear Customer, we regret to inform you that due to business adjustments, the Alipay balance service has been terminated from January 1, 2017 (PDT).

If you have remaining balance, please click here to see more details.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience this may cause."



Mennyiben érinti ez az Aliexpress vásárlásokat?

Most regisztráltam az AliPayre, de vajon volt-e értelme?


Megjegyzés:

Az Aliexpressre már tavaly regisztráltam, de még nem tudtam vásárolni, mert PayPal-al nem engedett fizetni.

2017. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!