Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A még nem időskorú családtagja...

A még nem időskorú családtagjaid, illetve te magad hogyan takarékoskodsz nyugdíjaskorodra?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Én 43 éves vagyok 25 éves munkaviszonyom van eddig.

Sehogy,örülünk ha megélünk valahogy a fizetésből.

2014. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Munkát sem találok, nem hogy félre tudjak tenni :(
2014. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
57%
25 vagyok, egyetemre járok, örülök ha az életem el tudom majd kezdeni :) Gondolom mindenki úgy takarékoskodik, hogy próbál a legkevesebbet költeni, a legfontosabb dolgokra.
2014. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

28 vagyok, de még el kell tartani, hiába dolgozom, nem keresek eleget. :(

Szóval sehogy... Ha nem lenne a családom, éhen halnék.

2014. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem mivel nem volt sok vesztenivalóm, maradtam magánnyugdíjpénztári tag. Tudom, hogy szembe úszok az árral, de vagy nagyon bejön vagy egyáltalán nem, és ilyen kicsi összegért szerintem megérte kockáztatnom.
2014. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Onkentes magannyugdij penztaram van.

Es a mamtol orokolt lakast kiadtam es ahozz a penzhez nem nyulok.

33 vagyok.

2014. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Néhány évig külföldön éltünk, de amióta onnan elköltöztünk, azóta is oda (is) fizetjük a nyugdíjalapot, szóval mi Svájcból fogunk nyugdíjat kapni. Abból vígan megélünk majd Magyarországon.
2014. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok, egyedülálló édesanya, egy ovis kisfiúval.

Én komolyan veszem ezt az előre gondolkodást és a lehetőségeimhez mérten igyekszem is felkészülni a nyugdíjas évekre is éppúgy, mint a váratlan pénzügyi kiadásokra.

Úgy kalkulálok, hogy csak magamra számíthatok, így semmi meglepetés nem érhet. Természetesen eszemben sincs arra appellálni, hogy majdan a felnőtté váló gyermekemet terhelem a saját eltartásommal (ez így csúnya is leírva).

Szeretettel nevelem és taníttatom, ha öregségemre jó kapcsolatban leszünk, az nekem éppen elég lesz- nem várom el, nem számítok arra, hogy neki kelljen eltartania engem. Ezt a felfogást én eleve szörnyűnek találom.

(az más kérdés, hogy a normális családtagok oda-vissza segítik egymást)


Sajnos már nem élnek a szüleim (nyugdíjasok lennének már), de tőlük is azt a szemléletet hoztam, hogy érdemes és szükséges a jövőre félretenni, amennyire az aktuális élethelyzet engedi.


Amiket konkrétan teszek:

- jól fizető, bejelentett állásom van. Olyan szakmában, olyan szférában, ahol legalább középtávon számíthatok arra, hogy megbecsülik a tudásomat, tapasztalatomat. Hogy ez így is maradjon, igyekszem tanulni, továbbképezni magam, ezzel is igyekszem megtartani a helyem, bebiztosítani magam, hogy egy esetleges munkanélküliség bekövetkeztekor gyorsan találjak legalább ilyen jó állást.

Bár egyedülállóként azért nehéz a napi 8-9 óra, gyermeknevelés, háztartás és tanulás összehangolása- nem gondolkodom csökkentett munkaidőben, mert ez automatikusan kevesebb járulékfizetéssel járna.

- nem vagyok optimista a nyugdíjas éveimet illetően. Arra számítok, hogy a valóban sok járulékom után is csak egy minimálisabb, a jelenlegi színvonalú megélhetéshez BIZTOSAN kevés ellátást kapok majd az állami rendszertől.

Tisztában vagyok azzal, hogy a korosztályomban nagyon sokan leszünk nyugdíjasok és kevesebben lesznek a majdani dolgozók, akiknek a befizetett járulékaiból tudják az ellátásunkat finanszírozni ebben a felosztó-kirovó rendszerben.

- önkéntes nyugdíjpénztári tag vagyok, az összes havi befizetés általában kb. 40 eFt, illetve a bevalláskor visszaigényelhető összeg (befizetett 20%-a, max. 100 eFt volt eddig, idei adóévtől 150 eFt lesz már)

- a kötelező magánnyugdíjpénztári tagság megszűntével nekem pozitív volt az egyenlegem, a visszakapott összeg nagyobbik felét is áttettem az önkéntes pénztárba

- minden hónapban van ezen felül is megtakarításom, bár nincs külön címkézve, hogy mire. Ha egy nagyobb összeg összejön, akkor tartós befektetésbe, állampapírba stb. fordítom- mikor mit tartok erre érdemesnek.


Nekem egyedül kell gondoskodnom a kisfiam jövőjéről és az én nyugdíjas éveimről is. Ez nem könnyű feladat, de időben el kell kezdeni- 5-10 év alatt nekem nem lenne túl fényes az esélyem mindkét célt reálisan teljesíteni.


Nagyjából ennyi. Sajnos.

2014. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

Én -mint megtakarításokkal- foglalkozó pár tapasztalatot leírnék:


Érdekes írások születtek.

Először is gratulálok az előttem szólónak a kifejtett gondolkodásmódjáért!


Gyakran tapasztalom, azt amit itt többen is írtak, hogy kellene a megtakarítás de nincs pénz.


Aztán mikor elmegyek egy ilyen panaszoshoz mit is látok:

-napilapok garmadával

-okostelefonok mindenkinél (mobil előfizetésekkel, stb.)

-1 doboz cigi naponta

-nagy tv (inkább szobánként tv-k) fullos kábel előfizetéssel

-hűtő tele, fagyasztóban semmi

-márkás piák

-autó(k), autózás mindenhova és minden nap

-stb.

(ezek mellett ilyen-olyan hitel, kimerített hitelkártya)


A felsorolással csak ezt szeretném hangsúlyozni:

A fentiekre elmegy minden, senki sem mondja azt, hogy bármelyikről is lemondana (vagy visszafogna belőle)annak érdekében, hogy előbb vagy utóbb ne hónapról hónapra éljen.


Akit érdekel a nyugdíja alakulása:

[link]


[link]

2014. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

Bocs, amire kíváncsi voltál az pont kimaradt:

Megtakarításaim vannak. Ezek közép és hosszú távra.

Lakástakarék. Ez az 5 évenkénti lakás/konyhafelújításra szól.

2014. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!