Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató mire kötelezheti...

A munkáltató mire kötelezheti a munkavállalót? Fogékszerem van, azt szeretné kiszedetni velem.

Figyelt kérdés
Egyházi iskolában dolgozom két éve.A piercingemet kiszedették+nem öltözködhetek úgy,ahogyan szeretnék.A vállam nem lehet kint,térdig érőnek kell lenni a ruhának. Most fogékszerem van egy hete. Ezt ki szedetheti-e a munkáltatóm?

2014. márc. 27. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Biztos hogy a megfelelő munkahelyen dolgozol?


Elméletileg nem szedetheti ki, mivel a munkavégzésben nem akadályoz és nem balesetveszélyes. Gyakorlatilag ha az iskolai szabályzatban benne van hogy nem lehet a tanulóknak fogékszerük (ez által a Te fogékszered ellentmond az iskola értékrendjével), vagy az iskola értékrendje (vallás) nem engedi meg az ékszer viselését akkor vagy kiszeded vagy szimplán elbocsáthatnak.

2014. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
egyházi iskolában mégis mit vársz?
2014. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez kicsit olyan, hogy egy rabbiképzőben is teljesen jogosan szólnak egy férfinak, ha nincs pajesza és kipája. Ott elvárás.


Ugyanígy nem illik megsértődni, ha a kommandós egységnél elvárás bizonyos testalkat és edzésmennyiség. Ott sem jogszerű arra hivatkozni, hogy de kérem, én 40 kg-os vagyok és diszkrimináltak a súlyom miatt. Ilyen esetben megtehetik.

2014. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Multicégeknél is van dress code, ott sem jelenhetsz meg akármiben, egyszer olyan helyen dolgoztam, ahol a színes körömlakk, piercing, látható helyen lévő tetoválás is tilos volt. Ezt elég egyértelműen kikommunikálták, innentől kezdve a dolgozó döntése, hogy kíván-e ilyen helyen dolgozni vagy sem.


Az, hogy az én véleményem szerint ez túlmegy-e egy határon, nekem mi tetszik és mi nem, az egy dolog. Viszont egy munkáltatónak joga van meghatározni az előírt viseletet, ha holnaptól kitalálják, hogy egyenruhában kell lenned és ezt biztosítják is, akkor vagy felveszed, vagy keresel másik állást. Aki fizet, az diktál.

Ha két éve dolgozol ott (tehát azt se mondhatod, hogy így vettek fel, látták, akkor meg mit akadékoskodnak ezen), akkor tudhatnád, hogy a megjelenés náluk számít, így a fogékszer felhelyezése előtt végig kellett volna gondolnod, hogy ez okozhat-e gondot. Esetleg megbeszélhetted volna a feletteseddel és ha ő nemet mond, akkor megint csak dönthetsz, hogy a fogékszer vagy a munka az, ami számodra fontosabb.

2014. márc. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,iskolai szabályzatban benne van,hogy piercing,tetoválás nem viselhető..én is azért szedettem ki..de az,hogy fogékszered nem lehet,nincs benne a szabályzatban..én portán vagyok,hozzám a gyerekek csak fénymásoltatni járnak,tehát nem nevelem a gyereket,nem vagyok a tanáruk.. ezáltal nem tartom helyesnek,hogy ki szedetné velem,mert könyörgöm ez egy ékszer..olyan,mint egy fülbevaló vagy nyaklánc...
2014. márc. 28. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Idióta csuhások. Az egész egyház egy vicc.
2016. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!