Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles-e a hibás szoftvert...

Köteles-e a hibás szoftvert kicserélni ill. visszavenni a forgalmazó?

Figyelt kérdés

Játék szoftvert vásároltam 5.000 forintért, a boltban nem figyelmeztettek és a csomagoláson is csak annyi van feltűntetve;" a telepítéshez internetkapcsolat szükséges"

Ezen nem is csodálkoztam, álltalában így szokott lenni.Viszont használatkor nem a dupla DVD-ről telepítette a játékot, hanem netről - 20 Gb - ami tökéletesen lezabálta a 10 gigás mobil internet forgalmamat, minek köszönhetően most 3 hétig net nélkül maradtam. S mivel lenullázódott az adatforgalom, be sem fejezte a telepítést, 67%-nál leállt. Akárhogy is, pillanatnyilag a vásárolt terméket sem tudom használni és az internetem is oda van erre a hónapra. Bementem a boltba, ahol sűrű sajnálkozások közepette közölték, a gyártó - EA Games - valószínűleg úgy állította be a telepítőt, hogy automatikusan a netről töltse le a programot, esetleg hívjam fel őket :-O

Követelhetem, hogy vegyék vissza a terméket hiányos felvilágosításból fakadó használhatatlanság okán, vagy megszívtam?



#EA Games #vásárlói jog #Termék visszavásárlás
2014. ápr. 3. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kermihez fordulhatsz, de az pénzbe kerül, ha nem neked adnak igazat. 20 Gb manapság nem tétel. Korlátozott mobilról persze az, de a gyártó nem is mobilra optimalizál nem mobilra való alkalmazást. Kermi 99%, hogy elutasít. A tájékoztatás alaposságát akkor tudnám megítélni, ha a teljes leírást végigolvasom. (Nem teszem meg.)
2014. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugye ezt te sem gondolod komolyan.. Hogy azért vegyék vissza a szoftvert, mert te ->azt hitted<-, hogy nem fogja lezabálni a neted és azért nem telepíthető a játék, mert nem tudsz internet kapcsolatot létesíteni???
2014. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Félreérthető lehetett a történet vezetésem :-)

Azért vásároltam egy dupla DVD-s telepítő csomagot 20 gigányi adattal, hogy arról telepítsem a PC-re a programot, mivel a telepítő lemez arra való! Ha az eladó felhívja afigyelmemet arra, hogy MINDENKÉPPEN a netről fog települni a játék, ha a fejem tetejére állok, akkor is, nyilván nem költök több ezer forintot a termékre, hanem beszerzem illegálisan! Ennyit a legális termék vásárlásáról!

2014. ápr. 3. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:
és hogy telepítetted? mert ha a dvd installerjével, akkor tuti nem töltött le semmit. ha Origin-el (EA saját "steam"-je), akkor így jártál.
2014. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Origin-ne! De leírtam az imént, a telepítés kezdetekor közölte, előbb ezt föl kell rakni, hogy elkezdődhessen a telepítés. S az Origin ablakban nem is volt semmi más gomb, csak a telepítés gomb, meg sem kérdezte, fel sem vetette a lehetőségét, hogy netről akarom-e végezni a dolgot? Egyszerűen alapértelmezésnek vette!

Megnéztem Total Commanderben is, hiába kattintok az EXE file-ra, akkor is az Origin-nal kezdi, onnantól kezdve pedig evidens számára, hogy nekiáll frissíteni magát és csak töl, csak tölt....Fel sem merül a lehetősége, hogy nem akarok multizni, csak az egyszemélyes játékra vagyok kíváncsi!

U.i.; Ennyit a legálisan vásárolt dolgokról! Sír a szája a gyártóknak és a kereskedőknek, hogy mindenki torrentezik, erre jövök én, kifizetem és csak a szívás van vele. Nem érdekes, már tettem lépéseket a torrent verzió ügyében és a jövőben is tartom magam ehhez!

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 3. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:

melyik játék ez? (amúgy ráírták ugye, hogy internet kell hozzá, így pedig ennyi az egész, hogy kell és kész)


Origint nem ismerted, soha nem is találkoztál vele?

2014. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
főleg, hogy emlékeim szerint mintha ki is írná, hogy "letöltés..." (de ez nem 100%)
2014. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valóban nem találkoztam még az Origin alkalmazással, de Steasm-es játékom van egy pár és ott be lehet állítani, lemezről akarom-e telepíteni, avagy netről!

Origin-nél azonban van egy Telepítés gomb és annyi!

2014. ápr. 3. 11:52
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell visszavenniük, a tájékoztás megfelelő volt. A telepítés közbeni user error bolt részről nem kiszűrhető tényeznő.... Lassan iq-hoz kéne kötni az internet használatát.
2014. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es!

Lassan szövegértési bizonyítványhoz kell kötni az interneten található írások elolvasását!

Világosan leírtam a problémát,mi köze ennek az internet ilyen-olyan módon való használatához?!

Behelyeztem egy telepítő lemezt a gépbe és a manuális telepítés helyett egy netes letöltés mellett döntött, a megkérdezésem nélkül...Nincs " Nem, nem szeretném a netről letölteni" gombocska, sem " Igen, a netről szeretném letölteni a 20 gigányi játékot" gombocska, de még olyan gomb sincs, hogy " Héjj, a lemezről szeretném telepíteni a szoftvert, amit súlyos pénzekért vásároltam abbéli reményeimtől hajtva, hogy arról fogok majd bármit is telepíteni"

Idióta!

2014. ápr. 3. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!