Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet autodidakta módon is...

Lehet autodidakta módon is megtanulni tőzsdézni?

Figyelt kérdés

Pár napja felhívtak az FX Line tőzsdeoktató cégtől, hogy bemutassák magát a céget és a tanfolyamaikat. A beszélgetés elején elhangzott hogy autodidakta módon, vagy tanfolyamon keresztül tanulok a tőzsdézésről.


Pár hónapja magamtól kezdtem el az elméleti alapokat tanulni, közben demószámlán is gyakorlok, elemzem a grafikonokat. Kíváncsi vagyok arra, hogy feltétlen szükséges-e valamilyen tőzsdeoktató cég tanfolyamán részt venni, ha valaki tényleg meg akar tanulni kereskedni a tőzsdén és elég elszánt hozzá?


Főleg olyanok válaszát várom, akik már voltak tanfolyamon, vagy autodidakta módon sajátították el e szakma rejtelmeit.



2014. máj. 11. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet! Egy tanfolyam is lehet hasznos, de hogy ott nem tanulsz meg tőzsdézni az egészen biztos.
2014. máj. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha magadtól csinálod, és utána (közben) elmész ilyen pár napos fejtágítókra, úgy fogod érezni, hogy addig vaktában lövöldöztél. Nagyon sok fajta stratégia van, de egy közös mindegyikben: tartanod kell magad valamihez, hogy azt csiszolva tudj hatékonyabb lenni. Nagyon vékony a határ a megérős és a ráfizetős taktikák között. Szerintem csak magadtól "tanulva" nem igazán lehet tartósan pozitív stratégiát kiépíteni.
2014. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eddig azt tapasztalom fórumokban olvasva hogy elég megosztóak az emberek ebben a kérdésben. Van sok könyvem a témában és demószámlám is kipróbálni a tanultakat, viszont nem tudom hogy tudnék e 2-300 ezret kiadni egy tanfolyamra.

Viszont köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. máj. 12. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell 2-300e-t kiadni egy tanfolyamra. Ha valós számlád van, és aktívan kereskedsz akkor a legtöbb cég képzéseket biztosít általában, mert nem akarják hogy elbukd a pénzed. Az nekik nem biznisz. Nekik az a jó ha minél több kötést kötsz minél nagyobb összeggel. Szerintem a nagy pénzes tanfolyamok mind lerántás. Nincs olyan titok, amit csak azok tudnak akik azokon részt vesznek. Annál a cégnél ahol én vagyok, heti többszöri online együtt kereskedés van profi daytrade-előkkel tök ingyen, végig lehet velük beszélgetni, nézni őket, akár másolni, mi a francot tudnának mondani, ha beszednének pluszba még 200e-t? Semmit. Nincs titok, ez a titok.
2014. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet teljesen egyedül tanulni, csak sokkal tovább fog tartani. A neten fellelhető anyagok 90%-a használhatatlan szemét! Évekig fog tartani mire rájössz, mit lehet belőlük használni, és mit kell kidobni.

Egy "jó" oktatás sem fog 3 nap alatt belőled profi kereskedőt faragni, de:

Segít elindulni, összerendezi a már megszerzett tudásodat, taníthat újabb módszereket, pénzkezelést, pszichológiai hozzáállást.

Kezdőként viszont nem fogod tudni melyik oktatásra lenne érdemes befizetned. Ezért azt tanácsolom először járj a normálisabb, és ingyenes előadásokra vagy webináriumokra.

Ezekről itt találsz egy eseménynaptárat: [link]

2014. júl. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szia, Te melyik cégnél vagy? Eseeg tudnal mesélni valamit róla? Most akarok elkezdeni tanulni tőzsdézni."


Szia.

Az XTB-nél vagyok, viszonylag normális cég, egész jó supporttal. Ha mindenképpen akarsz kereskedni, őket tudom ajánlani.

Tőzsdéről: autodidakta módon bele se kezdj. Úgy nagyon sokba fog kerülni. Amiben pénz van az a deviza, a többi inkább befektetésnek való. Ha napi szinten akarsz kereskedni, mint egy munkahely, akkor forexezz. Igazából semmi jó tanácsom nincs, az alap ökölszabályokon kívül.

Kezdd annyi pénzzel, amennyit most gond nélkül el tudnál égetni a kertben, és a szemed nem rebbenne. Ha nincs ilyen összeg, akkor a tőzsde nem neked való. Aki túlságosan szereti vagy függ a pénztől, attól csak elúszik.

Alapvetően az egész devizázás ráfizetés. A kereskedők egymás pénzét nyerik oda-vissza, de a "bank" mindig leveszi a részét. Plusz még ott vannak a bennfenntesek, akik (nem kevesen) előre kapott infókkal mindenki pénzét viszik. Plusz ott vannak a közvetítőcégek, akik nemtitkoltan hamis adatokkal szintén előre ugranak a kereskedésben. Ezek után jönnek a gépek, majd a profik, majd jössz te. Ha ezek után van még kedved, vágj bele, sokan várnak a pénzedre.

Van az elején egy csomó matek, egy csomó indikátor megtanulása, pár könyv elolvasása, kb fél év sikeres (!!!) demózás, majd jöhet az első kidobni való pénz, aztán jöhet ugyanez másodszor, ha sikerül azt egy év alatt nem elbukni, akkor talán lehet belőled vki.

Felejtsd el a napiszar kisablakában nevető palit, hogy új trendet fedezett fel, és keresett 1300 eurót. Minden 10.000Ft-ért meg fogsz szenvedni.

Szóval az első pár évben elbuksz 1-2M-t, de már kezd rálátásod lenni, ha még mindig van apu pénztárcájában és anyu sem akarja hogy dolgozz, akkor jöhet még egy kisebb összeg, amivel már talán kereshetsz.

Érdemes eljárni ingyenes vagy olcsóbb nyílt kereskedési napokra, webináriumokra (abból elég sok van, és tényleg jók), követni néhány nagyobb tradert, blogokat olvasni, fórumozni. Mindenki kú..rva okos lesz, arra készülj fel, kb olyan mint a foci, hogy mindenki megmondja majd a tutit.

Meglátásom hogy a gépek szinte lehetetlenné tették az 1M kereskedést, de lassan az 5M-et is kilövik, ezen elkezdeni is kár, hacsak egy belépővel nem akarsz szöszmötölni pár fillérért. 4H-1H-n viszont nem kell ott ülni, elég ha csak reggel-este ránézel.

Elsőnek találd ki mennyire vagy kockázatvállaló típus, a tanár majd úgyis megmondja kinek mit érdemes.

Nem tudom mit mondhatnék még. Szerintem ne vágj bele.

2016. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!