Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha átvertek...

Mi a teendő, ha átvertek netes vásárláskor?

Figyelt kérdés

Vettem egy biciklit a jófogásról, minden épnek tűnt rajta és hibátlannak volt meghirdetve és miután kipróbáltam - 300 m-nél többet nem mentem vele - kijött a középső agy (a pedálnak a tengelye) és kiderült, hogy nem nagyon lehet megcsinálni, mert teljesen ki van kopva a menet. Beszéltem az eladóval utána és azt mondja, hogy nem adja vissza az árát. Mi a teendő? Esetleg rendőrség vagy az nem foglalkozna vele?


Ki kéne cserélni az egész láncvillát (teleszkópos bicikli) ha tudtok eladó olyat, mert én nem találok, légyszi írjátok meg vagy ha lehetne bele menetet vágni valami spéci szerszámmal (mert szerintem nem lehet) akkor azt jelezzétek.



2014. máj. 17. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de azért remélem, hogy csináltatok adásvételi szerződést. Mert mi van, ha kiderül, hogy lopott? Érted.
2014. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
6%

Neked esetet szét nem? világosan oda van írva hogy HASZNÁLT

mért nem nézted meg jobban!

és nem a volt tulajdonost hibáztasd hanem magadat ő most honnan tudja hogy te mit csináltál vele..... lehet szétverted!


max ő jelent fel téged rágalmazásért!

2014. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
a második válaszolónak elgurult a gyógyszere
2014. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
12%
még valami! lehet akármilyen hibátlan sose tudhatod, mért adják olcsón ! használt dolgokat sose szabad venni én megtanultam hidd el telefonokba már 4x átvertek azóta sose veszek olyan dolgot ami tönkre mehet
2014. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
9%
3-as nak meg a realitás érzéke!
2014. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:16

Neked sem sok fogalmad van a jogról ugye???


_________

Kérdező: Nyugodtan tehetsz feljelentést, hogyha nem sikerül rendeznetek az ügyet. De sok jóra ne számíts. Ha meg is ítélik, hogy neked van igazad, még akkor is perelned kell, hogy behajtsd rajta a pénzt. Szóval évekig elhúzódik az egész.

2014. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez polgári ügy, a rendőrségnek nincs köze hozzá. Ha bebizonyítod, hogy az eladó TUDOTT a hibáról, és hogy a hiba az adásvételkor már megvolt, akkor nemcsak köteles visszavenni, de kártérítést is fizethet neked. Ennek mértéke, ha egyáltalán megítélnek ilyet, az eljáró bíróság hatásköre. Nehéz ügy, sok sikert nem jósolok. Javítsd meg, és légy óvatos legközelebb. Írjatok papírt, hogy jótállást vállal az eladó a használt termékére... Ja, persze nem lesz egyszerű ilyen eladót találnod, de majd eldöntöd, újra kockáztatsz-e...
2014. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 6


Látom azért neked sem...


Feljelenteni valakit bűncselekmény vagy szabálysértés alapos gyanúja miatt lehetséges.


Ez pedig egy polgári ügy, világon semmi köze hozzá a rendészeti hatóságoknak.


El lehet menni a bíróságra, le lehet perkálni súlyos százezreket ELŐRE perköltségnek és akkor lesz egy per 3-4 év múlva.

2014. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már lényegtelen, tegnap este nagy nehezen sikerült belecsavarni azt a kis szart, remélem bírni fogja. Egyébként adásvételit hogy? Elég egy kézzel írott vagy nyomtatvány kell esetleg két példányban vagy van az a kis számlatömb az megteszi?
2014. máj. 18. 14:54
 10/13 anonim ***** válasza:
nyomtatva, 2 példány, személyi azonosító okmányszámokkal, tanuval leigazolva.
2014. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!