Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy eredeti 1938-as náci...

Egy eredeti 1938-as náci érmét mennyiért vennének meg antikváriumokban/zálogházakban?

Figyelt kérdés
Sárgaréz, olyan aranyszínű, náci jelképpel ellátott 1938-as érme. Tisztítva nincs, úgy hallottam így még többet ér hogy meglátszik rajta a kora. Kb. mennyiért vennék meg, és hol érdemes próbálkozni?

2014. júl. 16. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress meg egy numizmatikai szakértőt mielőtt hozzányúlsz bármi módon is. De attól hogy rajta van a birodalmi sas még nem biztos hogy komoly érték.
2014. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A sas, a horogkereszt, meg a gyártás éve. De jó hogy javaslod, majd megnézetem valakivel ha ingyen megnézi
2014. júl. 16. 21:27
 3/7 anonim válasza:
Megveszem bármennyiért csak mond még hogy hol pontosan..
2014. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
150-200 forint
2014. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 polarbeer ***** válasza:

Szia! Én kb. egy évtizede foglalkozom régi pénzekkel, a numizmatika a hobbim. Addig oké, hogy sárgaréz, és 1938-as. De milyen címlet? Hány pfennig? A pfennig a márka váltópénze volt, 100 pfennig = 1 márka. A náci márkák ezüstből voltak.


Szóval kéne a címlet, és az is, hogy a címlet száma (feltehetőleg 1, 2, 5 vagy 10 -es számok közül valamelyik) alatt milyen különálló nagybetű olvasható.


Ezek alapján tudok mondani neked reális napi értéket. Vannak nagyon ritkák, és nagyon gyakoriak is, minden érme minden verdejellel más numizmatikai értéket képvisel.


Üdv.:

polarbeer

2014. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Német márkák is vannak 1990-91-ből, ha érdekel valakit. Maga a náci-jelzésű érme 10 pfennig címletű, a szám alatt egy D betű van, a szám fölött körben pedig hogy "Reichspfennig" (ha jól olvastam ki). A másik oldalán, ahol a birodalmi sas meg a horogkereszt van, oda van alá írva hogy "Deutsches Reich 1938". Ha ebből nem lehet pontosan megállapítani, tudok róla küldeni képet. Maga az érme nem túl nagy, kb. 2 centi átmérőjű.
2014. júl. 17. 20:44
 7/7 polarbeer ***** válasza:

Ebből tökéletesen meg lehet állapítani. Egy 1938-as D verdejelű német 10 pfennigesed van, amiből pontosan 16,990,000 darab készült. A második leggyakoribb verdejel 1938-ban az A után. Reális eladási értéke állapotától függően 190 - 1000 Ft közt mozog.


Itt EF (extra fine, 10-es skálán 8 és 9 közt) állapotban fent van, figyeld meg, mikor lejár, hogy mennyiért kel el:

[link]


Engem érdekelnének az egyéb német érméid is. Ha eladásra szánod őket, küldj privát üzenetet leírással és/vagy képekkel.


Üdv.:

polarbeer

2014. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!