Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aláírtam egy elővételi szerződ...

Aláírtam egy elővételi szerződést, mielőtt megkaptam volna a hitelt az ingatlanra! Hogyan tudok kilépni belőle, ugyanis nem fogom tudni megvenni az ingatlant! Az áll a papíron, hogy 8%-ot a vételárból ki kellene fizetnem. Igaz-e?

Figyelt kérdés
nem voltunk ügyvédnél,adtam foglalót, ráadásul az eladó nem is írta ki a netre hogy foglalózva és még mindig hirdeti
2014. aug. 16. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy az eladó mit és hova írt ki az tök mindegy.


Ehhez nem kell ügyvéd, tanuk előtt írt szerződés is érvényes.


És igen, ki kell fizetned a 8%-ot.

2014. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez így édeskevés. Mi az a 8%?
2014. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem teljesítés esetén 8% késedelmi kamat
2014. aug. 16. 17:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a 8% éves kamat, csak akkor kell kifizetni ha késedelmesen fizetsz. A foglalót fogod elbukni, de lehet, hogy azt sem, attól függ mi van a szerződésben.

Ha ilyen szinten nem vagy tisztában az alapfogalmakkal, akkor szerintem beszélj egy ügyvéddel mert csúnyán át fognak verni.

2014. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az áll bennt: A vételárat 8 napon belül a hitelesített szerződés után kell kifizetni. Nem teljesítés esetén pedig a vételár 8%-át kell kifizetni.

Na most én ezt úgy értelmezem hogy ha már ügyvéd elött létrejött az adás-vételi szerződés...azután ha nem veszem meg az ingatlant akkkor kell kifizetnem a 8%-ot.

2014. aug. 16. 18:26
 6/13 A kérdező kommentje:
Ausztriába vennék lakást. Ez egy oszták elővételi szerződés
2014. aug. 16. 18:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem késedelmi kamat, hanem kötbér.

Ez alapján szerintem sem kell fizetni, de továbbra is ügyvéd véleményének kikérését javaslom.

2014. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én már elsőre is úgy gondoltam, hogy kötbér lesz...
2014. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősítést. Kedden megyek az ügyvédhez. Nem szeretnék több ezer eurót fizetni a semmiért. a bank miatt nem tudom megvenni, ugyanis 20 ezer euro önerőt kér. annyi sajnos nincs nekem, így úszott a lakásvásárlás.
2014. aug. 16. 19:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Az azért nem a bank hibája, hogy te olyan tájékozatlan voltál, hogy úgy akartál lakáshitelt felvenni, hogy nem volt önerőd...
2014. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!