Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Műszaki cikkeket akartam...

Műszaki cikkeket akartam eladni ezzel foglalkozó kereskedőnek. Ki akarta írni a személyimből az összes adatot (nyugtát nem akart adni). Ha eladok valami használt cikket, joga van a kereskedőnek "kimásolni" az adataimat? (nyugta nem érdekel. )

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Joga van , viszont , ha fizetett érte, számlát is kell adnia.
2014. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugtát, számlát az eladó ad, amikor elad valamit.

Ebben az esetben te voltál (lettél volna) az eladó, a kereskedő pedig a vevő.

Ilyenkor nem ad és nem is adhat nyugtát.

Adásvételi szerződést szoktak írni, abban pedig szerepelnie kell szinte az összes adatodnak.

A kereskedőnek igazolnia kell tudnia az áruja eredetét, ehhez nem elég egy fecni, hogy Kiss János eladott nekem egy 500ezer forintos HiFi-t.

Ha valami gond van akár a műszaki cikkel (lehet lopott is), vagy kap egy NAVos ellenőrzést hitelt érdemlően bizonyítania kell, hogy kitől vette az árut.

Ehhez pedig kellenek a személyidben szereplő adatok.

2014. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igy már világos, köszönöm.
2014. aug. 26. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!