Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkáltatók! Érdemes erre...

Munkáltatók! Érdemes erre valamilyen (frappáns) választ írni?

Figyelt kérdés

Elküldtem anyagomat egy álláshirdetésre. Erre a meghirdetett munkára tényleg, igazán alkalmas lennék, és pontosan ilyet kerestem. A munkakörben fontos szempont a kreativitás, és a jó kommunikációs készség (főleg írásban).


Kaptam egy sablon válaszlevelet, amiben még csak nem is a nevemen szólít meg, tehát mindenkinek automatikusan ezt küldik vissza. Ebben az áll, hogy köszönik a jelentkezést, sok a beérkező anyag, így időbe telik, mire feldolgozzák.


Kérdésem: érdemes erre visszaírni valamit? Szeretném, ha az önéletrajzom nem veszne el a sok többi között, hanem valahogy "szem előtt" tudnék maradni. Munkáltatók tolakodónak vennétek egy ilyet, vagy pont, hogy értékelnétek? Még nincs nagy tapasztalatom az ilyenekben, de ezt a munkát nagyon szeretném elcsípni!


Köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 19. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

én munkáltató vagyok, és értékelném, ha valaki nem hagyja annyiban ... de ez emberfüggő

(volt, hogy beesett hozzám valaki - nem volt felvétel - és addig dumált, hogy a cég nélküle nem is igazán működik, hogy felvettem ... egy szélhámos volt, azóta már a börtönt is megjárta, már rég nem dolgozik itt, de nem bántam meg, hogy felvettem)

2014. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Engem idegesítene, hiszen megírtuk, hogy kis türelmet kérünk, mert sok a jelentkező, akkor minek ír megint?
2014. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Én tolakodásnak venném és az illető egyből kiesne az első rostán (úgy érezném, hogy a jelentkező nem vesz engem, a munkáltatót komolyan).
2014. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem illik, de pár hét múlva meg lehet próbálni érdeklődni, telefonon.
2014. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes gondolat!

Ha a munkáltató becsüli az eredetiséget, biztos utánanéz, hogy ki volt ez a merész jelentkező, aki nem birka módjára várja a választ, hanem tesz is érte valamit.

Ha a CV-d egyébként megfelelő az állásra, a tiedet biztos újra elolvassa, és akkor talán...

De jó legyen ám az a válasz, ne sablonos, és ne pimasz!

Csak éppen annyi, hogy érdemes legyen felfigyelnie rád.


Sok sikert! :)

2014. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!