Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a csaló/lin...

Mit lehet csinálni a csaló/link "vevőkkel"? (lent)

Figyelt kérdés

Már több éve hirdetek olx-en(apródon), és jófogáson, és eddig ha kétszer volt probléma a vevőkkel, de mostanában 1 hónapon belül kapásból 4 link alakkal is találkoztam.


1. Szombaton megbeszéljük a találkozót hétfő este 7-re, direkt elkéri a számomat, hogyha bármi lenne, akkor felhív. Erre mi történik? Reggel negyed 9-kor az olx-en ír, hogy akkor jó-e aznap. Láthatta, hogy nem láttam még az üzenetét, erre 2-kor beírja, hogy bocs, de nem jó, de ha aktuális lesz, akkor felhív (!). Arra nem képes, hogy egy sms-t írjon vagy ha már olx-en ír, akkor az előző nap tegye meg, mivel ahogy én is, úgy nagyon sokan hétfő délelőtt/napközben dolgoznak,, és nem a gép előtt ülnek. A legszebb az egészben, hogy lemondani neten mondja le a találkozót, de ha az érdeke úgy kívánja, akkor telefonál..

Ráadásul még én tettem szívességet, mert egy amúgy is filléres csomagot bontottam volna meg a kedvéért.


2.Szintén hétfő 7 óra egy másik alkalom. Megbeszéltük a találkozót előző héten, várok 10 percet, majd felhívom, hogy hol van. Erre bocsi, de elfelejtette, de beszéljük meg keddre. Jó, mondok időpontot, erre másnap írja, hogy nem tud kijönni. Felhívtam, hogy akkor mikor, erre mondja, hogy délután jó neki. Na a délutánira se jött el, de még a telefont sem vette fel, és az sms-re se válaszolt. Ezek után bepipultam, felhívtam egy barátnőm telefonjáról, azt bezzeg felvette, de amint mondtam, hogy ki vagyok, rögtön kinyomott, majd jött az sms, hogy nem kéri a könyvet. Annyi gerinc nem volt benne, hogy az elején őszintén megmondja, hogy nem kéri, pedig azt megértettem volna, ehelyett 3 találkozót is megbeszélt...


3. Rám ír egy nő, hogy 2 mellényt is szeretne, megbeszéljük az időpontot, fél 2-re a vasútállomásra, de 10 perc elteltével sem jön. Felhívtam, erre egy "kicsit" késik, most indult el, ez volt 13.40-kor. Kérdeztem, hogy 14:07-re ide tud érni, erre nem, de utána hol leszek? Mondom, akkor megy a vonatom (abszurd, hogy 40 percnél tovább várjak rá :P), akkor megbeszéltük másnap délelőttre, a biztonság kedvéért, még aznap délután 3-kor ráírtam, hogy akkor másnap találkozó, ő ezt látta is rögtön, nem írt vissza semmit. Másnap reggel még szerencse, hogy megnéztem az olx-et, mert éjjel háromnegyed 2-kor (!) írta, hogy most sem tud kimenni, és elnézést. Erre írtam, hogy akkor mikor lenne jó neki? Ezt látta, de nem írt vissza. Értem, hogy nem kell neki, de annyi legyen már benne, hogy megírja, hogy nem kéri.


4.Vele nyár óta leveleztem. Újságokat gyűjt, tett is fel hirdetést, hogy miket keres. Tehát nyáron rám írt, hogy mik érdekelnék, meg hogy fotózzam le neki, mert csak címlapról ismeri fel, megtettem, mivel nem sok újságról van szó. Mondta, hogy oké, neki a személyes pesti átvétel is jó lenne, de a postai is. Erre mondtam időpontokat, hogy mikor lenne jó, írta, hogy nem jó, legyen inkább posta. Mondta a postaköltség, meg a többi infót, erre nem írt. Ráírtam, hogy mi legyen, kéri? Erre persze, de legyen inkább pesti átvétel. Mondtam jó, megbeszéltünk egy időpontot, amit lemondott, de mondta, hogy jön Vácra, így akkor inkább itt. Majd ezt is lemondta, hogy mégis Pestet akart, erre mondtam az időpontokat, ő meg előtte, hogy ha nem lesz jó valamelyik, akkor posta. Írta, hogy jó neki a csütörtök, de csak szeptember közepétől (de a 18-ai csüt. sem volt jó neki), erre megkérdeztem, hogy azt pontosan mit jelent, erre nem írt vissza, pedig látta. Ja és azóta is hirdeti, hogy újságokat keres.



Az ilyen emberekkel mit lehet csinálni? Tudom kicsinyes a bosszú, de egy csomót szobroztam miattuk, sőt volt, hogy a vonatot is lekéstem, és 2 órával később estem haza.

Olyanra gondolok, hogy van-e olyan oldal, ahová ezeknek a csalóknak a nevét/telefonszámát fel lehetne tenni, hogy mérsékeljük, hogy még több embert átverhessenek. Az olx-nek már írtam egy ilyen kapcsán, de ők nem tudnak csinálni semmit, holott az egyik ilyen csaló, még hirdeti is, hogy miket keres. Gondolom még egy pár emberre ráír, és lefotóztatja az újságokat, megbeszéli a találkozót, aztán eltűnik...

Nekem soha nem azzal van a problémám, ha meggondolja magát, semmi baj, csak legyen az illetőben annyi, hogy megírja vagy felhív.


2014. okt. 10. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

1., Ha a neten akar venni valaki valamit akkor szvsz semmi kivetnivaló nincs abban, hogy a neten mondja le! Úgyis kapsz róla e-mailt, akkor meg?


2., Ez csak simán paraszt, van ez így.


3., Ez is


4., Ez meg simán egyeztetési probéma. Fogadd el, hogy 2 filléres újságokért és egyéb vackokért sokan nem utaznak ki Vácra - ahogy te sem akartál beutazni BP-re.


Szerintem túl érzékeny vagy. Az üzlet az ilyen, nem csak kicsiben az OLX-en, hanem még multi cégeknél is mondanak le találkozókat (százmilliós ügyleteket...) 1-2 órával a "buli" előtt. Ez sajnos megszokott.

2014. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Mihez kezdjek egy e-maillel, ha nem vagyok gépközelben, hogy elolvassam!? Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én nem lógok napi 24 órában a neten, hogy folyamatosan figyelgessen az e-mailjeimet. Ráadásul ő direkt azt mondta, hogy hív telefonon, ha bármi van, sőt azt írta ha újra aktuális lesz, akkor hív. Itt arról van szó, hogy magas ívből tojik arra, hogy a másik esetleg látja-e vagy sem, ha az ő érdeke, akkor hív csak.


4. Nem vártam el, hogy Vácra jöjjön! Ő mondta először a pesti átvételt, majd mondta hogy nem jó, aztán ö (!) mondta, hogy legyen posta, majd ö (!) találta ki, hogy legyen mégis Pest, majd csak megint ő (!) mondta, hogy legyen inkább Vác, majd megint ő(!) mondta, hogy mégis Pest legyen. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne találni egy időpontot, hiszen Vácon bármikor jó, és Pesten hétfőtől péntekig reggel 7 és este 7 között vannak vegyesen időpontok, de ha mégis ennyire problémás megoldani a személyes átvételt, akkor nem gondolom, hogy belehalna az 500 Ft-os postaköltségbe...

Ráadásul, amikor végre lett volna egy jó időpont, akkor meg eltűnt, ez nem egyeztetési probléma!


Ez nem túlérzékenység, mert mint írtam, nekem soha nem azzal van a problémám, ha meggondolja magát, semmi baj, csak legyen az illetőben annyi, hogy megírja előtte vagy felhív.

2014. okt. 10. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Értem és megértem a problémádat, ez tényleg parasztság, tiszteletlenség a másik emberrel és az értékes idejével szemben.

Viszont: ha már neten kereskedsz, ha másért nem, a saját érdekedben igenis érdemes netközelben maradni. Egy régebbi okostelefon ma már filléres tétel, a mobilnet előfizetés szintúgy. Egy e-mail applikációval pedig azonnal értesülsz, ha valaki ír és lemond/módosít egy találkozót. Persze a megbeszélt időpont UTÁNI lemondás ellen ez sem véd...

2014. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

# 2/


Tudod, okostelefon, amire beállítod az e-mailedet. Az egyszerű típusokat már ingyen vágják hozzád bármelyik mobilszolgáltatónál. Ha már nagyiparban bizniszelsz a neten ez volna az abszolut minimum.

2014. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek a lényeget..


1. Idézem: "direkt elkéri a számomat, hogyha bármi lenne, akkor felhív"-ezek után mit akarnék az emaillel!?

Sőt külön is mindig mindenkinek elmondom, hogyha mégse tud eljönni, vagy 10 percnél többet késik, akkor hívjon fel vagy írjon sms-t, természetesen fordított esetben, én is felhívom vagy írok, bár ilyen még nem fordult elő, mert én tisztelem a másikat. Szerintem ez így korrekt, és a vevők nagy része tiszteletben tartotta eddig is.


De ha tudtok valami jó telefonos-internetes ajánlatot, akkor szívesen várom, és megköszönöm, mert a vodafone-nál, ahol most vagyok, de tudtak semmi jót ajánlani, ezt már próbáltam...


Egyébként meg fölösleges az 1. vásárlón lovagolni, mert a másik 2 SEMMILYEN formában nem közölte, hogy nem jó, mindkettőt nekem kellett felhívni, hogy mi van.


Nekem most az a kérdésem, hogy mit lehet tenni velük, mert valószínűleg mással is bejátsszák majd, hiszen van, aki még hirdet is.

Tehát nem az a kérdés, hogy én hogy tudnék még ennél is jobban alkalmazkodni hozzájuk, mert ha ilyen linkek, azt nem lehet kivédeni, hanem hogy ha már megtörtént a baj, hogy lehet visszaadni neki. Tudjátok van-e olyan oldalt, amire feltehetjük, hogy ez és ez, csak viccből beszél meg találkozókat, hogy átvághassak az embereket.

2014. okt. 11. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem, te nem érted. Mi a fenének hívjon fel vagy küldjön sms-t PÉNZÉRT amikor tök ingyen küldhet egy e-mailt (ami egy 21. századi embernek pontosan ugyan olyan, mint egy SMS!!!!). Érted? Kicsit leragadtál 1998-ban úgy érzem.


Kivédeni pedig ezt nem lehet, de elviselhetővé tenni könnyedén, ha változtatnál a bicskanyitogató követelőző és "ha én így csinálom akkor mindenkinek így kéne" hozzáállásodon. Hirdetsz? Oké. Jelentkezik érte valaki? Oké. Megmondod, hogy ide kell érte jönni vagy ha előre utal akkor feladod postán. Aztán ha jön jön, ha utal utal. Ha meg nem akkor sincs gond, hirdetést fennhagyod és majd lesz másik vevő. Ez manapság így működik, ha tetszik neked ha nem!

2014. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

BTW veszel egy Tesco mobil SIM kártyát, 36 ft lesz a percdíjad belföldön / külföldön, kapsz 10 mb netet (ami amúgy elég az e-mailekre, ha a képeket nem töltöd le csak a szöveget), de ha "igényes vagy akkor 1000 ft-ért kapsz 100 mb netet ami már bőven elég e-mailekre.


Előfizetés nincs, "előre feltöltős" az opció, tehát ha a köv. hónapra nincs szükséged netre akkor nincs hűség se semmi, lemondod oszt' kész.


Ráadásul most 1000 ft Tesco vásárlásért kapsz 1 perc beszélgetést. 30e-ért elengedsz egy nagybevásárlást a hónapra és 0 ft lesz a számlád, ha nem beszélsz sokat.


Vagy T mobile:

[link]

2014. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az sms-nél is van egy limit, úgyhogy nem feltétlen kerül plusz pénzbe, meg ha már az ő oldaláról hiúsul meg, akkor ennek természetesnek kellene lennie.

De NEM KÜLDENEK, még arra sem képesek! Azt magyarázom, ha figyelmesen végigolvasnád a kérdésem.

Az lenne bicskanyitogató hozzáállás, ha "elvárom", hogyha nem jön, akkor azt közölje velem!?

Ez nem követelőzés, hanem NORMÁLIS emberek között így mennek a dolgok!

De igazad van, én vagyok a hibás, meg a régimódi, biztos velem van a probléma, ha megunom, hogy 1 hónapon belül, a 5. ilyen megbeszélt találkozóra nem jönnek el, én meg fölöslegesen várok rájuk, mit nekem az idő, hiszen az rengeteg van, a munka meg egyetem mellett, így gondoltad!?

Az a normális szerinted, ha a másik idejével szórakozunk!? Fordított esetben, te is csak legyintenél ezekre, hogy hát ez van?

2014. okt. 11. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, te nem figyelsz vagy nem érted amit írok...


Aki semmit nem szól csak nem jelen meg az bunkó, ebben egyetértünk.


De én az első példádról beszélek. Ha valamit az interneten találok, az interneten egyeztünk meg akkor 100%-osan elfogadható, hogy ha meghiúsulni látszik a találkozó akkor az interneten is mondom le. Reggel lemondani e-mailben egy délutáni találkozót teljesen korrekt.


Engem így nem szivatnak meg, mert nem mászkálok ki semmivel sehova. Ha kell a vevőnek vagy eljön érte vagy elutalja előre az árát én meg elküldöm. Más opció nincs.

2014. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!