Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Youtube reklámok, pénzkeresés?

Youtube reklámok, pénzkeresés?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy youtube-on lehet pénzt keresni valahogyan.

Az lenne a kérdésem, hogy ez csak reklámokkal működik?

Tehát például ha nem tartozok egyetlen partnercéghez sem (már ha ilyen lehetséges), de rengetegen nézik a videóimat, azért nem kapok pénzt?

És ha nem, akkor hogyan kell csatlakozni egy partnercéghez? Ha sok feliratkozóm van, ők keresnek meg engem? Vagy nekem kell írni nekik?

És milyen reklámokat tennének a videómhoz? Ami a vidik elején szokott lenni, és 15 mp múlva mondjuk elléptetheted? Segítsetek, kezdő vagyok még!

Köszönöm.



2014. nov. 9. 07:48
 1/2 anonim válasza:

Szia, pénzt keresni sokféleképpen lehet:

- valaki fizet a filmek készítélséért

- vagy a filmekben látható termékelhelyezésekért

- vagy a filmek előtt/mellett látható reklámokért


Youtube partner önállóan is lehetsz, a lényeg, hogy Adsense fiókkal kell összekapcsolnod a youtube fiókodat, így már tudja a Youtube, hova utaljon pénzt, ha keresel. Aztán minden videó előtt beállíthatod, hogy szeretnél-e előtte reklámokat engedélyezni. Témájában hasonló reklámokat tehetnek a videód elé, de az is lehet, hogy semmi köze a videódhoz, mert valaki nagy elérést szeretne rövid idő alatt, ezért kb. megveszi az aznapi reklámhelyeket és fű-fa-virág az ő reklámját nézi. Igen, 5mp-es kötelező nézettségű reklámokat szoktak a videók elé rakni, de a videók mellett és alatt megjelenő bannerek megjelenése is akkor engedélyezett, ha te engedélyezed. Magyarországon kb 1000-es nézettségenként 200Ft a bevétel, de ez sokmindentől függ.


MCN partnercéghez akkor érdemes csatlakozni, ha szeretnéd a filmjeid, zenéid jogvédettségét biztosítani, ugyanis nekik van lehetőségük egyetlen kattintással vagy automatikusan tiltani/reklámokat bekapcsolni olyan videók előtt, amelyek eredetileg jogilag a tieid. Emellett sok más segítséget is ad egy MCN, de a legfőbb ez.

2014. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha van még kérdés, ide: [link]
2014. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!