Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes postázni egy terméket,...

Érdemes postázni egy terméket, ha nem tudjuk személyesen lebonyolítani az üzletet?

Figyelt kérdés

Szeretnék eladni valamit, de a vevőm több száz kilométerre lakik tőlem és feltette a kérdést, hogy megoldható e a postázás.


Mondtam neki, hogy nem valami megbízható így és megkérdeztem, hogy nem jön e Pestre mostanában vagy van e hozzátartozója a környéken. Nem tudom, lehet e valami ebből.


Ti mit javasoltok?



2014. nov. 25. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Előre utalás után postázd, akkor neked bajod nem lehet.
2014. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, de könnyen lehet, hogy a vevő ezt elutasítja. Egy próbát megér. Köszi :)
2014. nov. 25. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elutasítja, akkor így járt. Ne te kockáztass. Mellesleg, egy esetleges átverésnél tudna hivatkozni a levelezésetekre a rendőrségen, így ő ilyen szempontból védve van.
2014. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég sokat vásárolok a neten magánemberektől (Vaterán, Meskán keresztül). A bevett gyakorlat az, hogy a vevő elutalja a vételárat a postaköltséggel együtt, aztán az eladó küldi az árut. Használd a vaterafutárt, az megbízható és olcsó, ráadásul visszajelzést kapsz email-ben arról is, ha a vevőd átvette az árut.

[link]

2014. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük kicsit a másik oldalról... Milyen esetben kaphatja meg a címzett a csomagot? Ha kifizette...

Vagy előreutalás, vagy utánvét...

Ki is van rosszabb helyzetben?

Ha előre utal, akkor simán leléphetnek a pénzzel. A levelezésre hiába hivatkozik, nem foglalkoznak vele, ameddig az összeg el nem éri a 50-100000 forintot (tapasztalatból tudom.)

Utánvét esetén csak akkor veheti át a csomagot, ha azt kifizette. Na most akkor jön a nagy kérdés: Ki fogja ellenőrizni, hogy mi van valójában a csomagban? Így itt is megvan a lehetőség arra, hogy átverjék.

Nyilván, te tudod, hogy tisztességes ember vagy, de a vevő ebben sosme lehet teljesen bizonyos...

2014. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!