Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhagytam a pénztárcám az...

Elhagytam a pénztárcám az összes iratommal együtt. MINDEN benne volt. Hogy kell utána járni a hivatalos dolgoknak, hogy újra meg legyen mindenem, ha nem tudom mivel igazolni magam? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Például hogy intézzek személyit, diákot, jogosítványt stb.... ha nincs semmilyen papírom ami igazol??

2014. nov. 28. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Okmányiroda... Születési anyakönyvi kivonatodnak meg kell lenni otthon, de ha nincs az sem nagy gáz. Adataid bemondása alapján is megtalálnak a rendszerben, itt inkább a költségekkel vannak gondok. Személyi: 1500, lakcímkártya: 1000, jogsi: 4000, (+orvosi ha szükséges lassan az újítás) ellenben ha bemész a rendőrségre és azt mondod, hogy utcán kilopták a zsebedből, láttad is a tolvajt, de akkor még vetted észre, akkor vesznek fel jegyzőkönyvet és a személyit meg a lakcímkártyát illetékmentesen megcsinálják (így megkapod a régi személyidet - ugyanazzal a képpel és aláírással), a jogsit viszont minden féle képen ki kell fizetni. Szintén okmányirodában megcsinálják (ingyen) a NEK adatlapot, ami kell a diákhoz, itt az illetéket majd a suliban kell fizetni.
2014. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséged! :) :)
2014. nov. 28. 14:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Viszont az nem lenne kockázatos, ha bemegyek a rendőrségre és azt hazudom, hogy kiraboltak?

mi van ha kiderül, hogy nem mondtam igazat?

2014. nov. 28. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem derül ki, nem foglalkoznak vele. Olyan helyet mondj, ahol nem lehet térfigyelő kamera. pl: mentél át valami putri utcán a zebrán, neked ment egy srác, bocsánatot kért és elment, te 3 perc múlva akartál venni egy üditőt és ho-hooo nincs meg a tárcám :/

Egyébként én tavaly vettem a tesómmal felesben egy 60.000 Ft-os police napszemüveget és kötöttünk rá lopási biztosítást. Fél évvel később bementem a helyi police-ba és mondtam, hogy vonaton elmentem pissantani és kiraboltak. kb 20 perc alatt megírták a jegyzőkönyvet, amivel bebattyogtam a szemüvegeshez és egy héttel később megkaptam a 60.000 ft-os police napszemüveget. Így kettőt kaptunk egy áráért ;) igen, ez csúnya dolog, de kit érdekel, amíg a gépezet biztosít ilyen kiskapukat?

2014. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okosat mondtál és igazad is van! :) köszi a tippeket!! :)
2014. nov. 28. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!