Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme fizetési meghagyás...

Van értelme fizetési meghagyást indítani olyan személy ellen, aki nem áll alkalmazásban, hanem kft tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Magánszemély követelésről van szó.

2014. dec. 24. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
van
2014. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Bak Norbert ***** válasza:
89%

Igen, nekem is több hasonló van folyamatban.


Nem az alkalmazotti státusz a lényeg, hanem hogy belátható időn belül reálisan lehessen inkasszálni, vagy foglalni esetleg terhelni valamit nála. Akár ingatlant is.

2014. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Nálam arról van szó, hogy készfizető kezes vagyok az autóhitelnél, de már nem akarom tovább fizetni a visszavett autó után maradt összeg törlesztését.

A volt feleségem az adós, de kft-je van.

Félek, ha nem fizetem tovább és végrehajtásra kerül a sor, akkor végül csak rosszabbul járok, mert felszámolják a végrehajtási díjat is.

2014. dec. 25. 16:33
 4/18 Bak Norbert ***** válasza:
87%

"A volt feleségem az adós, de kft-je van. "


Attól még ha nem KFT-ként írta alá a szerződést, anno mint adós az ügyletben,hanem magánszemélyként, akkor rá is kiteszik a fizetési meghagyást, majd végrehajtásra kerül.


"Félek, ha nem fizetem tovább és végrehajtásra kerül a sor, akkor végül csak rosszabbul járok, mert felszámolják a végrehajtási díjat is"


Ez minden esetben így van. Sokkal több lesz a költsége, ha nem tudtok ellenmondani 15 napon belül a fizetési meghagyásban foglaltaknak. És akkor jogerősen már minden további költség a tietek lesz, mint ahogy a fizetési meghagyás költsége is.


Fizetnetek kell még jó pár dolgot.


Késedelmi Kamatok +


fizetési meghagyás 2X (Te és feleséged) 3% illeték, minimum 10.000 Ft


ügyvédi munkadíj 2-szer(Te és feleséged)ki tudja mennyit mondanak be


2X (Te és feleséged) végrehajtási illeték 1%, minimum 10.000 FT


Végrehajtó díja 2x (Te és feleséged)Ki tudja mennyit számol (nagyságrendileg havi 40 ezres inkasszó esetén 5000 Ft / hó volt egy esetünkben)


végrehajtással járó egyéb költségek 4X (Te és feleséged földhivatali bejegyzés(6.600 Ft-os illeték X4 ), banki inkasszó számlánként, esetleg fizetés letiltás), majd ezek visszavonása, ha rendezésre kerül a tartozás.


Célszerű ezt megelőzni és mondanám azt, hogy megállapodni a bankkal, hogy havonta törleszted az eredeti tartozást olyan mértékbe, amiben tudod is vállalni, de hát itt alapból arról van szó.

2014. dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt és bőséges választ!

De ha magánszemélyként indul ellene a végrehajtás és a kft-nél van bejelentve minimálbérrel, akkor ebből tudják majd vonni a 33%-ot?

2014. dec. 26. 09:13
 6/18 Bak Norbert ***** válasza:
72%
igen.
2014. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mi történik akkor, ha mégsem utalja az összeget.

Mert ha alkalmazottról van szó, akkor a munkáltató utalja az összeget, mert őt büntetik meg ha nem teszi.

Ez estben viszont ő saját maga munkáltatója. Őt hogy büntetik meg ha nem utalja?

2014. dec. 26. 10:06
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
sehogy nem büntetik meg, csak kimegy hozzá a végrehajtó foglalni
2014. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Bak Norbert ***** válasza:
72%

Ezt nem utalni kell, hanem levonják az összes az adósok nevén lévő bankszámláról, megtakarításokból addig, amíg a két féltől be nem folyik a teljes tartozás. De ez nem csak bérre vonatkozik,hanem bármilyen összegre, ami az adósok nevén lévő összes bankszámlákra beérkeznek. A családi pótlék és Gyes jelent ez alól kivételt mindösszesen, amit csak a bankba tudsz levenni kp-ban.


Ha mégsem tudnak vonni, mert bért a kft nem utalja, hanem pl. kp-ban fizeti, akkor a kft kap egy fizetés letiltást, amit a végrehajtói számlára fizetni kell a cégnek az alkalmazott béréből, mindamellett, hogy a bankszámlán lévő pénzeket is vonják folyamatosan. Ha ezt sem tenné meg, akkor feltehetően a céget is büntetnék, mivel nem fizet az alkalmazottnak bért.


Ha semmilyen beérkező pénz nem érkezik a bankszámlára és jövedelem sincs, (márpedig KFt esetében van, ha csak papíron, de akkor is), akkor megnézik van-e foglalható vagyontárgya esetleg ingatlan a nevén. Amiknek az eladásából befolyik összeg csökkenti az alap tartozást, de a foglalások és intézkedések költsége pedig növeli azt.


Mivel a bank a pénzt akarja vissza és nem a végrehajtás fenntartását az ingatlanon, így akár kényszer értékesíthetik (árverezhetik) is az adósok nevén lévő ingatlant. Ami elsőnek a piaci érték 70%-árol indul, ha 5-ször sikertelen, úgy már csak a feléről, végül pedig onnan amennyi a tartozás és járulékos költségek összege. És ha valaki attól többért veszi meg, a végén kapnak csak az adósok bármit is a pénzből.


Ha ez sem lenne, akkor amíg a bank indokoltnak tartja, fenntartja a végrehajtást több évig is és a folyamatosan növekvő tartozást vonják, amikor csak tudják.


Nálunk jelenleg egy olyan van folyamatban, ami még 15 évig vonja egy adóstól folyamatosan az eredeti tartozást több végrehajtás kapcsán, a nyugdíjának 50%-át. Majd azután lépne életbe a mienk is sorban álló tételként, további 6 évig 33%-al, de mivel nem túl reális elképzelés 21 évig inkasszálni egy 60 év feletti nyugdíjast, így kérhetjük az ingatlan értékesítését.


Így célszerű azt is figyelembe venni, hogy ha évek múltán máshova is tartoznátok, azok sorban álló tételek lesznek, amíg ezt az előzőt le nem rendezitek teljesen.


De tényleg nem ajánlott ez az út. Jobb kifizetni a tartozást mielőbb, kevesebb jogi és járulékos költséggel, mert így egy parkolódíj tatozás, vagy egy havi pár ezer forintos közös költségtartozás is rúghat milliós tételekre pár év múltán, amit további 10-20 évre meghatározhatja az Életed.

2014. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Bak Norbert ***** válasza:
72%

Még annyi kiegészítés, amit elfelejtettem mondani, hogy a volt feleséged kft tulajdonrészét is árverezhetik, ha nem vezet eredményre a banki inkasszó.


Kérdés, hogy mennyit ér a cég tulajdonrésze és mennyiért veszik meg? Kifedezi-e a teljes tartozás összegét, mondjuk a hitelre vett kocsi (kényszer)eladásával együtt?

2014. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!