Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok munkát találni?...

Hol tudok munkát találni? (Egyéb infó lent, akinek van egy kis ideje és tud segíteni / ajánlani esetleg honlapot, hogy hol kereshetek még vagy hasonló megköszönöm de kérem olvassa végig. )

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok, érettségi után letettem egy gazdasági informatikus OKJ-t.

Még egy OKJ-ra nincs pénzem, de egyébként is csak tömegsírnak látom mivel az elmúlt másfél évben ezzel a szakmával a volt osztálytársaim se tudtak elhelyezkedni más OKJ-s szakmával az ismerőseim ugyan itt tartanak, mivel se nekik nincs protekciójuk, se nekem. (Persze rengeteg ismerősöm protekcióval el tudott helyezkedni be mindegyik más-más területeken).

Az idegen nyelv szinte egyáltalán nem megy, hiába gyakorlom. (Ez sajnos eléggé leszűkíti a keresési lehetőségeket). (Softwarek-ben és hasonló dolgokban alapszinten megértem a dolgokat, de a beszéd része egyáltalán nem megy). Egyébként csak megjegyzem, külföldre egyébként sem akarok kimenni, főleg családi okok miatt, de hozzáteszem azt is, hogy én Magyarországon szeretnék megélni.

Adminisztratív munkát keresek elsősorban, de amikor már nagyon nem találok, semmit elvállalom a fizikai munkát is hiszen valamiből élni is kellene. Arról már rég lemondtam, hogy azt csináljak, amit szeretek.

Pályakezdőként sehol nem akarnak alkalmazni. Dolgoztam már több helyen is az elmúlt 2-3 évben, de sehol nem jelentettek be, így nem tudom igazolni. (Egyébként is a legtöbb raktári munka illetve segédmunka volt csak pár adminisztratív munkát végeztem, de nem tudom, hogy jobban jártam volna-e ha adminisztratív munkára való jelentkezésnél be tudnám írni a fizikai munkákat).

Azt meg sem említem, hogy ha elküldöm az önéletrajzom és a motivációs levelemet is körülbelül húsz hirdetésből tizenöt vissza se ír kettőnél maximum a gép jelez vissza, hogy rendszerbe tettek. A maradék a "kösz nem" szokásos indokokkal elutasít. Talán egynél van esélyem az interjúra, de sokszor ezeknek az interjúk is hiába vannak mivel csak ”kötelezően elő van írva, hogy meg kell hirdessenek munkát de nem vesznek fel senkit (nem egy kereskedelmi boltnál is így van több forrásból is hallottam).

Csak halkan pedig megjegyzem undorító, hogy majdnem minden fizikai munka szinte rabszolgamunka, kiemelkedő fizetésnek nevezik, a minimál bért. Rosszul vagyok attól, hogy mindenhol az elvárás ugyan az a sablon ”legyél 20 éves, de legyen 30 év szakmai tapasztalatod, de a minimál, bérnél ne nagyon kérj többet, vállald a napi 12 órát szinte ugyanazért a pénzért, és felsorolják a másik 150 hirdetésből ugyanazt az elvárásokat, amiknek semmi köze nincs az adott munkákhoz. (Senki ne értse, félre nem arra gondolok, hogy legyen jó megjelenésed meg hasonló, mert azt én is alapnak tartom, de miért kell egy raktáros árufeltöltő munkára angol ÉS magyar nyelvű önéletrajz + motivációs levelet küldeni egy magyar céghez).

A munkaügyi központba hiába jelentkeztem be, lassan fél éve semmit nem tudnak segíteni a TB-n kívül. A honlapjukról a munka.hu-n lévő álláshirdetésekről ne is beszéljünk amikor (x) hónapja csak ugyanazok vannak körülbelül feltéve (nem frissítik). A közigallas.hu-val sem megyek többre, mert más típusú munkák vannak meghirdetve. (Pl. pedagógus vagy főiskola egyetemi végzettség kell szociális szektorokba).

A proffession.hu és társai tele van kamuhirdetésekkel, és a legtöbbször nem is az van, amit meghirdetnek. Például nem egy helyen volt már, hogy kiírták, hogy nettó 110 000 forint, amikor élesbe elmentem elárulták, hogy napi 10 órára mindennap hétvégén is (persze 4 órára még talán bejelentenek). Vagy a másik emlékezetes egy 24/48-ban hirdetett munka volt, amin kiderült élesbe, hogy 24/24-ben van a hét minden napján ünnep és pótlék nincs. (Persze bejelentés se).

A legtöbb hirdetés pedig M.L.M. / tele-marketing munka illetve a "keres fel embereket és kérdezgess" (direkt nem írok nevet, aki hasonló helyzetben van úgy is megtapasztalta már.)

”B” kategóriás jogosítványom van, próbálkoztam futári állásokkal is mivel még ezekkel találkoztam az oldalakon, de a saját autóval napi 4000 forint + címpénz (amit nem árulnak el átlagba, hogy mennyi), az amortizációs díjat még elfogadom, hogy hanyagolják de, hogy a benzin költséget a borravalódból kell állni kicsit szerintem sok.) Lássuk be nem igazán lesz az ember előrébb az ilyen típusú munkákkal.

(Nem kell félre érteni, a tipikus övön alul kérdés, a sokak által jól ismert ”fizetési igény megjelölése”: bennem is jelen van, hogy mit írjak ide?

- Nem írok be persze irreáltalan összeget, nem a minimál, bért írom be mert akkor ”tudjuk mit hisz ”kedves” vezetőség / H.R., de a saját meglátásom szerint beírom, hogy nettó 90 000 forintot mondjuk egy átlagos fizikai munkánál ”hazaszeretnék hozni 8 órában heti 5 munkanappal”, nem tartom túl elszállt igénynek, de javítsanak ki ha tévedek.

Befizetni (x) összeget meg szintén nem fogok azért, hogy dolgozhassak. (Lehet, csak régimódi vagyok, de ezen nem tervezek változtatni.)

Ha fizikai munkát keresek bár a pár darab szellemi munkánál is HR központokba kell menni, akik elég szépen, lenyúlnak, a fizetésedből havi szinten természetesen itt se a telefonon elmondottakat adják meg gyakorlatba.

Az olx, jofogas és egyéb kereskedelmi oldalakkal szintúgy tele van ezekkel bár én nem is nagyon hittem ezekbe az oldalakba, de már mindent meg kellett próbáljak, sajnos igazam volt ott is eredménytelen volt ugyan az mint a proffession.hu.

Azt is megértem, hogy az adott cégek nem frissítik a honlapjaikat, amúgy se sokan nézegetik már a cégek honlapját mivel a közösségi oldalak korát éljük és hamarabb nézik meg az emberek a facebook oldalát a cégeknek. (Ugyan nincs facebookom de pl. a szárnyas fejvadász nevű oldalt mindig nézem, ott még valamennyire valós hirdetések vannak, de sajnos ez a pár hiteles oldal nekem nem elég).

Teljesen átlagos magyar cselekvőképes pályakezdő vagyok, bejegyezés nélküli erkölcsi bizonyítvánnyal belátom sok dologhoz nem értek, de ha sehol nem hajlandóak alkalmazni nem is fogok soha.

Unalmas azt hallani, hogy lesz még jobb és ”hasonlók”, de tudom, hogy minden egyre csak rosszabb lesz. A politikai részbe sem kívánok bele menni, nem vagyok politikus, de elég irritáló a politikai megvezetés, hogy csökken, a munkanélküliség (a többi kamu melett) mikor hétről hétre veszítik el az ismerőseim a munkájukat, a szeretteim csak kínlódnak minimálbérekért, hogy mit hogy oldjanak meg, de előrébb nem bírnak lépni csak egy helybe, toporognak.

A politikától független oldalakon megnéztem az arányokat, hogy mondjuk egy városban hány munkára hány jelentkező van illetve például, hogy 45 000 feltöltött életrajz keres munkát, de csak 12 000 munkahely van.

És amúgy se leszek vele előrébb ha kifejtek további véleményt, amúgy is ez a kis "cikk" elég hosszúra sikeredett csoda ha lesz még valaki aki elolvassa esetleg megérti netalán még segít is, hisz a legtöbb "ember" úgy is csak belerúg még egyet az emberbe ilyenkor vagy, jön egy pár fiatalkorú aki magát "internettroll"-nak nevezi, és tudjuk milyen kommentet ír az adott téma alá, nem kell bemutatni egy internetezőnek. (Ezt a terjedő gyűlölködést, ami a youtube kommentektől a gyakori kérdéseken át az egész interneten végig terjed).(De ezt a témát hagyom, is mert ezt is kilehetne oldalakon át fejteni).

Én azt tanácsolom annak, akinek még nem késő, és lehetősége van: tanuljon minél tovább, szerezzen a diákmunkákkal minél több tapasztalatot. Sajnos én sem hittem el régebben a szüleimnek és ismerősöknek, hogy az iskola jobb akkoriban. Az volt bennem, hogy ha sulizok nincs elég pénzem semmire. Miután ott hagytam a sulit és dolgozni kezdtem semmi időm nem volt hiába volt egy kis félre tett pénzem a napi 10-12 óra munka mellett nem volt erőm elkölteni azt a keveset, amit félre tudtam tenni.

Most aktívan 2 hónapja vagyok munkanélküli időm van bőven pénzem sajnos nincs. Vajon igaz a mondás a következő ”szakaszba” egészségem nem lesz, ha már az idő/pénz/szabadidő ”ki lett lőve” az előző ”szakaszokban”?

A segítségüket szeretném kérni, hátha mégis valaki tud ebben a témában segíteni, hogy akkor most milyen irányba induljak? Álljak ki egy táblával a nyakamon egy budapesti Metro aluljáróba, hogy munkát keresek? (Nagyon kilátástalannak tartom a jövőt).



2015. márc. 25. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az általános ma Magyarországon. Tudom, nem vigasz.

Vagy nem látok a szememtől, vagy nincs is leírva, hol laksz? Budapesti vagy?

Próbálj meg először kölcsönző cégeken belül pályázgatni, ők szívesen veszik a pályakezdőket.

Ha már bejutottál, előbb-utóbb tudnak ajánlani a képesítésednek megfelelő pozíciót.

Ahogyan írod is, valahol el kell kezdeni.

2015. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!