Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minnie, Hello-Kitty, illetve...

Noi333 kérdése:

Minnie, Hello-Kitty, illetve más Disney-s ruhákat lehet árulni vásárban vagy ahhoz külön engedély kell?

Figyelt kérdés
piacokon és vásárokon árulok új ruhákat. vállalkozóim van természetesen és vannak olyan ruháim amik nem márkásak azokat árulhatom minden gond nélkül.. de vajon a disney-s ruhákra van valami jogvédelem vajon?

2015. ápr. 7. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
de meg mennyire van jogvedelem. ha elkapnak vele, hogy hamisitvanyt arulsz (ertsd: a gyarto nem fizette meg a jogdijat a mesefigurak utan), elkobozzak a teljes keszletet.
2015. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen ezek mind jogvédett dolgok. Ezeket elkobozzák és nagyon büntetnek érte.


Èn pl gyerekruhákat, takarókat varrok. Sokszor elnézem, hogy magyarországon(én némtországban élek), mennyien csinálnak aplikálassal disneys dolgokat. Èn soha nem csinálnék ilyeneket, még ha szépek is.

En is megpróbálom megvédeni az én termékeimet, hogy ne másolják le, és én sem másolok másról.

Akik ezeket a terméket kitalálták, megalkották, rengeteg pénzt veszítenek(és ezzel az alkalmazottjaik is világszerte) azzal, hogy másolják öket.

2015. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen mostmár utána néztem én is jobban! nagykerben vásárolnék és nem hasitíványok csak nem tudom hogy lehetne a licenc (jogot) megszerezni, hogy árulhassam. valaki esetleg nem tudja?
2015. ápr. 11. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te csak tovabbadod es amugy a forras legalis, nem kell kulon fizetni, hiszen azt a nagyker mar megtette.
2015. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm! azért oda telefonálok az NFH-hoz (fogyasztóvédelem) :D nehogy egyszer megbüntessenek mégis...
2015. ápr. 11. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!