Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5 év alatt szeretnék összegyűj...

5 év alatt szeretnék összegyűjteni kb.8-10 millió forintot, hogy vehessek egy kis lakást. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Most 19 vagyok, de elhatároztam, hogy 25 éves koromra szeretnék egy saját lakást Budapesten. Akármilyen kicsit is, csak legyen. Külföldben gondolkozom. Bármi ötlet?
2015. ápr. 11. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
evente 2 milla sporolashoz fel kell am kotni a gatyadat... mihez ertesz? mert ha semmihez, akkor kulfoldre is hiaba mesz, kulimunkaert kulifizetest fogsz ott is kapni, abbol meg osszesen nem lesz 2 milla, nem hogy evente.
2015. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ez elég lehetetlen vállalkozás, ne is haragudj. Aki évek óta dolgozik már a szakterületén, általában az sem tud ennyit összespórolni (a folyó kiadásai és normális élet mellett).
2015. ápr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Kijössz Ausztriába hotelba, ahol adnak kaját, szállást, ès a havonta megkeresett 1100-1300 €-t megtakarítod. Én így csináltam. 1 év alatt 9500-11000 € körül rakhatsz félre.(én a spórolás mellett azért éltem is, de havi 900 €-t mindig félretettem.
2015. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
és aztán mi lesz, ha lesz egy házad itthon? Amúgy menj hajóra.
2015. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Kimész Norvégiába, összeköltözöl pl másokkal, megtakarítasz (szar) melóból 10 ezer koronát havonta és 3 év múlva veheted a lakásod. Ilyen egyszerű. Vagy a kimész tirolba valami hotelbe dolgozni ahol adnak szállást is alternatíva esetleg. Ott is tudsz hasonló kaliberű összegeket spórolni.
2015. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

"mert ha semmihez, akkor kulfoldre is hiaba mesz, kulimunkaert kulifizetest fogsz ott is kapni, abbol meg osszesen nem lesz 2 milla, nem hogy evente.

"


Nyugatonm ha társbérletben lakik (tehát spórolásra rendezkedik be) az ember akkor normálisabb városokan havi 500-600 euró megspórolható a legszarabb munkákkal is. Magasabb bérszínvonalú országokban 900-1000 eur is. Miről beszélünk? Az évi 2 milló hufos megtakarítás reális cél mosogatással is, csak szerényen kell élni.

2015. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is Nyugaton élek, társbérletben (most nővéremmel) és amíg dolgoztam tartható volt az 500 euró havi megtakarítás. Van is a számlámon az említett összeg fele és 3 éve élek itt. De ebből csak 2,5 évet dolgoztam. Nem irreális cél egyáltalán az 5 év alatt a 10 milliós megtakarítás. Nyugaton nem fog semmit érni annyi pénz, de otthon azért tud belőle venni pl lakást.


tudom hogy divat lenézni a nyugaton mosogatókat, takarítókat, de aki nem egyedül terpeszkedik egy lakásban és nem bulizza el minden spórolt pénzét az magyar viszonylatban szép megtakarítással mehet haza pár év múlva.

2015. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"Hát ez elég lehetetlen vállalkozás, ne is haragudj. Aki évek óta dolgozik már a szakterületén, általában az sem tud ennyit összespórolni (a folyó kiadásai és normális élet mellett)."


A kérdezőnek a spórolás a célja. Aki spórol az ne egyedül éljen 40nmen, hanem béreljen pl szobát. Főzzön magára, ne szórakozzon, ne tartson kocsit. Spórolni elsősorban úgy lehet hogy kevesebbet költesz mint amennyit megkeresel.

2015. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" magyar viszonylatban szép megtakarítással mehet haza pár év múlva."


És itthon mit fog csinálni? Vállalkozást alapít a mosogatói szaktudására, vagy elmegy mosogatni 80e Ft-ért jó esetben?!

2015. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ha van saját lakása akkor simán megél akár mosogatásból is. Ez ilyen egyszerű. Lakást akar, nincs szakmája, nem mérnök, a legegyszerűbb ha kimegy Nyugatra ganézni a nyugatiak után és spórolgat. Nem? De.
2015. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!