Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gyűlöli sok ember a...

Miért gyűlöli sok ember a viszonylag gondtalan tehetősebb embereket, fiatalokat?

Figyelt kérdés
2015. máj. 22. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem azokat utálják, aki gazdag, hanem aki semmit nem csinált a pénzéért, másokat meglopott, és veri a nyálát.
2015. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert a saját nyomorúságukra hívják fel a figyelmüket. Élek egy putriban. Ha nem látom, hogy valakinek villája van, különösen, ha nem látom, hogy egy gyerekkori barátom, akivel azonosak voltak a lehetőségeink és a hátterünk sokkal többre vitte nálam, akkor könnyebb elfogadnom a nyomort. Akkor esetleg hibáztathatom a körülményeket, a világot, mindent. De ha látom, hogy másnak sikerült, ez egy erős bizonyíték rá, hogy bennem van a hiba. Nos, aki gyenge jellem, az ez ellen úgy védekezik, hogy látványosan utálja a sikerest, kitalál történeteket róla, hogy például "OK, sok pénze van, de biztos lopta. Nekem nem lenne gyomrom hozzá." Ezzel máris erkölcsileg feljebb helyezte magát a gazdagnál. Vagy "OK, sok pénze van, de nincs barátja. Nekem fontosabbak a kapcsolataim." Vagy "OK, sok pénze van, de nézd már milyen bunkó nagyképű fellengzős fsaz. Inkább legyek szegény, de ne legyek ilyen."


A jellemgyenge embereket bosszantja a másik sikere, mert a saját sikertelenségüket, leginkább lustaságukat mutatják meg a világnak, de ezt nyilván nem mondják. Inkább azt mondják neked, harmadik félnek, hogy "ő gazdag, de bunkó. Én szegény, de jó fej. (Na, szerinted mi a fontosabb? Ugye, hogy engem szeretsz jobban?)"

2015. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen, kb arról van szó, amit kettes írt. Akikről írt azok meg már le is pontozták.
2015. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig jó válasz. A lepontozás meg. Ebből is látszik hány rosszindulatú emberke olvasgat itt.
2015. máj. 23. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!