Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtást hogy lehet...

Végrehajtást hogy lehet "kikerülni"?

Figyelt kérdés

Apámnak van 700 ezer Ft tartozása a bank felé, a NAV felé pedig egyéni vállalkozóként évek alatt több millió tartozást halmozott fel.


A NAV állítólag elévül egy idő után, mivel ők nem hajtják végre, mert nekik többe kerül a végrehajtási költség, mint amit általában be tudnak hajtani.


A bank viszont állítólag végrehajtja.


A lakásban csak ő lakik, de az az én nevemen van szerencsére, az ingóságokról viszont nincs papír, hogy kinek a nevén lennének, úgyhogy gondolom a műszaki cikkeket (régi hűtőt, régi tv-t, talán régi használt bútorokat is) elvinnék.


Ő ezt nyilván nem akarja, én javasoltam hogy írjunk egy nyilatkozatot amiben felsoroljuk hogy mi az én tulajdonom és akkor azt nem vihetik el. Két tanúval, stb.


Azt mondja, hogy ez biztos nem segít, és inkább fizessek be havonta neki 20ezer Ft-ot, hogy legalább a tartozás ne nőjön (18ezerrel nő havonta).


Igen ám, de így életem végéig fizethetném ezt a pénzt, és sose lenne vége. Ezt meg én nem akarom.


Felmerült alternatív lehetőségként, hogy eladjuk a lakást (amúgy is el akartuk volna adni), ő átköltözik abba. Az a lakás is az ő nevén lenne.


Azt mondja, hogy ott is jönnének a végrehajtók, onnan is elvinnének mindent.


Szerintem pedig jogilag meg lehetne oldani, hogy ha jönnek is, ne vihessenek el semmit.


Ha írnánk egy szívességi ingatlanhasználati vagy egy albérleti szerződést, amiben leltárként felsorolnánk azokat az ingóságokat, amiket a mostani lakásból áthoztunk, a végrehajtók meg lennének lőve, nem vihetnének el semmit.


Vagy ez nem ilyen egyszerű?


Egyáltalán hogy működik egy ilyen végrehajtás, egyszer kijönnek és elviszik amit lehet, vagy kéthetente benéznek, hogy van-e valami új cucc, amit elvihetnének?


Mit tehetnék, mit tennétek ilyen helyzetben?


Sajnos arra nincs pénzem, hogy az ő tartozását kifizessem...



#bank #tartozás #végrehajtó #végrehajtás #szívességi ingatlanhasználati szerződés
2015. máj. 24. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

1. A lakás a te neveden van, azt nem vehetik el

2. ingóságot se ( a te lakásod, ő gondolom nem bejelentett bérlő, hanem szivességből lakik ott, tehát az ingóság is a tiednek számít)

3. Ne is legyen az ő nevén semmi, mert azonnal elveszik. csak tartsd meg a lakást a te neveden.

4. neki már annyi (hacsak nem tudja kifizetni amivel tartozik) arra figyeljen, hogy ne is legyen semmi a nevén soha.

5. te nem fogsz örökölni semmit, mert majd el kell utasítanod az örökséget, hogy az adósságot ne örököld.

2015. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"te lakásod, ő gondolom nem bejelentett bérlő, hanem szivességből lakik ott"


A mostani lakásban ő haszonélvező, és azt hiszem, oda is van bejelentve (lakcímkártyán ez a cím van) úgyhogy ez gondolom feljogosítja a végrehajtót arra, hogy a mostani lakásban felkeresse őt és végrehajtson dolgokat.


Vagy nem??


Kérdés, hogy ha új lakásba költözik, pontosan hogy papírozzuk le, hogy a végrehajtók ne csinálhassanak semmit.


Azt nem tudom, hogy bizonyíthatja valaki, hogy a ruhák, a hűtő, a hűtőben a kaja, a cipői stb. "kinek a nevén van"...


Ja és örökség nincs, szóval egyszerű a helyzet.

2015. máj. 24. 14:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nav is végrehajtat, az, hogy nekik mennyibe kerül, nem az ő dolguk, mivel annyival emelkedik apád költsége


legegyszerűbb lenne, ha fizetne vagy legalább fizetési hajlandóságot mutatva megegyezne az adósaival

2015. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
amúgy miből él apád? mert ha bármi jövedelme is van, le fogja tiltatni a végrehajtó
2015. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha haszonélvező, akkor vihetik az ingóságot. Hiába papirozod le, nem nagyon fogják figyelembe venni. Érdemesebb a nagyobb értékeket kihordani a lakásból. a 10 éves tévét úgysem viszik.

Miért akarsz új lakást venni? Ha eladod azt amire neki haszonélvezete van, akkor a vételárból a NAV követelni fogja a haszonélvezetért járó százalékot. ( a haszonélvezeti jognak egy esetben van ugyanis értéke, a lakás eladásakor)

2015. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégpedig elég sok a haszonélvezeti jog értéke, ha a haszonélvező 50-65 év közötti, akkor a lakás éves bérleti értékének 6-szorosa, ha 65 év feletti, akkor 4-szerese.

Tehát egy lakásnál amit 100 ezerért tudnál kiadni a haszonélvezeti jog értéke 7.200.000 / 4.800.000

2015. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Te jó ég, nem tudtam, hogy a haszonélvezeti jog értékét levonják :(


Nem mondhat le a haszonélvezetről, mielőtt eladnánk a lakást?


Több okból akarnánk eladni a lakást, egyrészt felköltözne Pestre, másrészt kapóra jönne, ha az új lakásba nem lenne egyáltalán bejelentve, akkor a végrehajtó tényleg nem tudna fogást találni.


Jövedelme amúgy nincs, abból él, hogy ha hazajárok, bevásárolok neki, ill. fizetem a számláit.

2015. máj. 24. 15:22
 8/13 A kérdező kommentje:

Illetve ki állapítja meg a lakás éves bérleti értékét?


Vidéken egy régi, lelakott lakásról van szó, nem hiszem hogy 40 ezernél többért ki lehetne adni havonta.


Sőt, igazából a konyhai csap is teljesen rossz, kétlem, hogy bárki kivenné.

2015. máj. 24. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Lemondhat (elvileg), de ha a NAV rájön, akkor leverik rajta.
2015. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most én csak példának vettem a 100 ezret, mert könnyű vele számolni. Ha mindenképp el kell adni akkor inkább fizessetek meg egy ügyvédet biztos ki tud találni valamit, hogy hogy lehet nagyjából törvényesen megoldani a dolgot
2015. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!