Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyugati országokból miért...

A nyugati országokból miért nem vonulnak ki a gyárak a sokkal magasabb bérköltségek miatt? Kelet-Európában meg riogatják az embereket hogy viszik a termelést Romániába, mert túl magas! A minimálbér stb!?

Figyelt kérdés
Mi legyen akkor a gyári munkásainkkal? Sok a bruttó 105 ezres fizetés is amiből 68 marad egyedülállóként? Kapjon 40 ezret és majd kihúzhatjuk magunkat hogy versenyképesek vagyunk? Közben meg rágja a küszöböt a dolgozó?
2015. jún. 18. 16:49
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Ausztriából miért nem csomagolnak a gyárak, a szalagmunkásnak is fizetni kell bruttó 1500-1600 eurót..


nálunk meg riogatják a szegény melóst hogy igazából túl sokat keres és jaj mi lesz ha még tovább emelkedik a minimálbér.

2015. jún. 18. 16:56
 2/27 anonim ***** válasza:
nem lehetne, hogy inkább nyiss egy blogot és ott oszd az észt? bár osztani csak azt lehet, ami van...
2015. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Már nyitott blogot, ha bírod idegekkel, beleolvashatsz. hamisgulyas.wordpress.com
2015. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
#2 nem vagyok mazochista ;) ... viszont, ha megígéri, hogy beiratkozik egy magyar nyelvtan és valami minimális gazdasági ismereteket adó kurzusra, akkor megígérem, hogy elolvasom egy posztját :D
2015. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Mi baj a helyesírásommal? Vicc!


Gazdasági ismereteim pedig vannak, elolvastam pár könyvet már. Szerintem pont hogy nektek nincsenek gazdasági ismereteitek.

2015. jún. 18. 17:18
 6/27 anonim ***** válasza:

a nyelvtan nem csak helyesírás...


"Gazdasági ismereteim pedig vannak, elolvastam pár könyvet már." ezek szerint a szövegértéseddel is gond van ;)

2015. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
aha persze mindennel gond van :)) ti, egyetemisták, informatikusok, meg aztán nagyon értetek a gazdasági dolgokhoz..volt egyetemen 1 közgáz tárgyatok de ti mindent tudtok...
2015. jún. 18. 17:22
 8/27 A kérdező kommentje:
ha te értesz hozzá tessék megmagyarázni hogy Magyarországról miért csomagolnak a gyárak holott a bérköltség finoman szólva is alacsony a fejlett világot vizsgálva.
2015. jún. 18. 17:25
 9/27 TamásTóth ***** válasza:
79%

Nekem közgazdász diplomám van Hinta és már 10-szer elmagyaráztam ezeket :D


A bérköltség csak egy nagyon kis része egy vállalatnak.


Van még Anyagköltség, igénybe vet szolgáltatásokkhoz kapcsolodó költségek, adók, pénzügyi müveletek költségei, rendkivüli események költségei stb stb.


Plusz nem elhanyagolható a gazdasági/politikai környezet kiszámíthatósága sem. Ami ugye M.O-n eléggé gyenge szinteken all.


Plusz attól, hogy gyárban dolgozik egy Magyar melós és egy osztrák is, az nem jelenti azt, hogy ugyanazt csinálják. Már ha csak drágább/fejletebb géppel dolgozik az osztrák, már akkor több értéket állít elő.


Az anyagköltségek/bérleti díjak/adók/hitelek kamatai is mind mind nagyban eltérhetnek országtól függöen.


Csak azért, mert többet kell fizetni bérköltségként egy ásik országban, még nem less rögtön kevésbé profitábilis egy adott vállalkozás. A többi (nagyon sok) körülményt is megkell vizsgálni.

2015. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
nálunk mi a hiba akkor? miért másak a mi gyáraink mint pl az osztrák gyárak? nem ugyanaz a technológia?
2015. jún. 18. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!