Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozatlan munkaviszony...

Határozatlan munkaviszony esetén miért van 30 napos felmondási idő, ami kötelező?

Figyelt kérdés
Mi lesz akkor, ha én felmondok és nem akarom letölteni a 30 napos felmondási időt, mert már a másik/következő munkahelyemen kezdenék? Mennyire kötelező ezt a 30 napos felmondási időt betartani?

2015. jún. 19. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert így van mindkét fél biztonságban. Te sem örülnél, ha egyik napról a másikra utcára tesznek, ugyanígy a munkáltató sem talál rögtön mást a helyedre, a munkád meg kellhet.

Ha nem akarod letölteni, megpróbálsz közös megegyezéssel eljönni. Ha nem egyeznek bele, vagy letöltöd a felmondási időt, vagy kifizeted az arra az időre járó béredet.

Utolsó kérdésedre: NAGYON kötelező. Törvényi kötelezettség.

2015. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval.


A felmondási idő Téged véd, ha Neked mondanak fel, ha Te mondasz fel, akkor pedig a munkáltatót. Erre találták ki...:)


Ha nem töltöd le, pedig a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyodat, és jár a munkáltatónak a felmondási idődre járó távolléti díjad összege, mint "kártérítés".

Ha önként nem teljesíted, akkor munkaügyi bíróság útján követelheti és egyéb - bizonyítható - kárának megtéríttetését is.

2015. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha a felmondás helyett közös megegyezéssel távozol, akkor megállapodás esetén akár másnaptól nem kell bemenned. De ehhez egyeztetned kell a munkahelyeddel, és bele is kell egyezniük a feltételekbe.
2015. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég kevés az olyan munkakör, ahol a felmondást a munkavállaló kezdeményezi, és a közös megegyezésnél belemegy a munkáltató, hogy már másnap se kelljen bemennie. Azért legtöbbször van némi átadni való munka, le kell zárni egy-két dolgot ilyesmi.


Én mindig ha ki akarok lépni fel szoktam ajánlani a közös megegyezést, van ahol elfogadták, de azért még pár napot (1-2 hét) ilyenkor is kellett dolgoznom legalább amíg a futó feladatokat átadtam.

2015. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépek a válaszokat!
2015. jún. 26. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!