Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell (illik) borravalót adni...

Kell (illik) borravalót adni a futárnak, ha előreutalással fizettem és a kiszállítás ingyenes volt?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lófaxt.
2015. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Én nem gondolom, hogy kellene. Mindenki végzi a munkáját, amiért kap fizetést, te kifizetted a szolgáltatást, abban benne van a kiszállítás.


Szerintem csak akkor illik borravalót adni bárkinek is, ha TÖBBET TESZ, mint amit a munkaköre megkíván. Ez egy futár esetében pl. azt jelenti, hogy nem csak becsönget vagy begyűri a postaládába a cuccot, hanem pl. felhozza a lakásajtóig.

2015. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
54%

Ételrendelésnél szoktam, ha időben megérkezik (vagy épp idő előtt) és minden rendben van, na meg ha nem követeli a futár a borravalót.


Egyéb házhozszállításnál nem szoktam, és nem is várják el szerintem a futárok. :) Szerintem nem szokás. Illik vagy nem illik, azt nem tudom sajnos.

2015. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Kérdés: Amikor te a futárnak borravalót adsz akkor azt a kiszállítás díjáért adod, vagy ha van kiszállítási díj akkor jár neki az a plusz 100-as, ha nincs akkor nem?

Mi köze a kiszállítási díjnak ahhoz hogy adsz-e borravalót?


Ez kb olyan mint mikor a pincér kiviszi a számlát, majd megjelenik a tulaj és észreveszi hogy régi ismerősei, ezért meghívja a társaságot. A meghívott ha figyelmetlen azt gondolhatja hogy azt a pár százast is a tulaj majd a pincér zsebébe teszi amit ő amúgy otthagyott volna.

Pl Ilyen esetben is illik jattot hagyni.

2015. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!