Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én nekem egy olyan problémám...

Én nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy ideje nem tudtam fizetni a birságomat mert nem volt jövedelmem. Igy a birósági végzés alapján be kéne vonulnom a fél évre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az élettársam veszélyeztetett terhes s van egy kislányunk. Egyedül élünk nincs senkink. Mit lehet tenni? Hitellel az a gondom, hogy még nincs meg a három havi munkaviszonyom.

2015. jún. 25. 12:31
 1/1 anonim válasza:
Pénzbírságod vagy pénzbüntetésed volt (azaz szabálysértési vagy büntető ügyed volt)? Remélem, volt annyi eszed, hogy amikor nem tudtál fizetni, azonnal jelezted a bíróságnak, hogy nincs pénzed és kérsz halasztást vagy részletfizetést (bár a kérdésedből úgy veszem ki, részletfizetést már így is kaptál). Ha ugyanis egyszerűen csak nem fizettél és ültél némán otthon, akkor bizony könnyen lehet, hogy már megtörtént az átváltoztatás, és akkor csak abban az esetben menekülhetsz meg, ha egy összegben kifizeted az egész maradék tartozást. Mindenesetre azt javaslom, azonnal jelentkezz a bíróságnál és itt érdeklődj, milyen lehetőségeid vannak még egyáltalán. Legvégső esetben kegyelmi kérelmet is be lehet nyújtani, de minimális az esélye, hogy kegyelemből elengedik a tartozást (nem a bíróság dönt, hanem a köztársasági elnök, a bíróság ilyenkor csak a postás).
2015. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!