Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a szuperbruttósítás?

Mi az a szuperbruttósítás?

Figyelt kérdés
mi a lényege? és hogy éritnti ez a tgyást, gyedet?
2010. márc. 4. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

akik tobbet keresnek az atlagnal, ill osszesen mar megkerestek a 3.5millio forintot, azokat nem erinti.


egyebkent havi +15ezer atlagban, de mivel tobb lett az szja, meg kevesebb az ado, tulajdonkeppen semmi valtozas nincs.

2010. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Az, hogy jól lehúznak!

Nekem 80 a bruttóm, ehhez szépen hozzácsapták még azt, amit a munkáltató utánam fizet, kb. 20 e ft és így 100 e-ből számolják az szja-t!!!

Azt mondja már meg valaki, hogy miért hangoztatták, hogy többet viszünk haza?

2010. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Ezek h... válaszok. Nem az érzésekre kíváncsi a kérdező, gondolom én.

Tehát van egy adóelőleg alap, ami pl. 100000 Ft.

Ezt meg kell növelni az adóelőlegalap-kiegészítéssel, a kettő összege lesz az ún. növelt összegű adóelőlegalap.

Adóelőlegalap-kiegészítés= a társadalombiztosítási járulék mértékének megfelelő összeg, illetőleg, ha nem biztosítottnak történik a kifizetés, akkor a százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás mértékének megfelelő összeg. Ez mindkét esetben 27 %-os mérték.


Az adóelőleg megállapítása és levonása a növelt összegű adóelőlegalap figyelembe vételével történik, viszont a járulékokat a nem növelt járulékalap után fizeted meg.

Ennek ellensúlyozására az adójóváírás 17 %, legfeljebb havonta 15100 Ft. Ennek jogosultsági határa 3188000 Ft.

Ez felett már csökkentett adóójóváírás járhat az év végi elszámolásnál.

2010. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Na, mert így érthetőbb?

Az a lényeg, hogy amit a munkáltató utánad fizet járulékokat, azt hozzáadják a bruttódhoz, és ez után számolják az szja-t.

2010. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Mielőtt érzelemből válaszolsz, gondolkozz.

Vegyél elő szépen papírt és vezesd le az alapján, amit írtam.

Meglátod, értehtő lesz.

Tudod a jog, igy a munkajog, adózás és a tb. sem kb. működik. Ezek szabályok és matematika :-)))

2010. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem mondod...Én csak érthetőben leírtam, amit te itt szakszavakkal próbáltál magyarázni.
2010. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Hogyne, matematika. A férjem mentős és 84 ezret hoz haza mostantól. Megadóztatják azt az adót veled, amit a munkáltatód már befizetett utánad, nemigaz? Ezek után építsd ezt a nyomorult országot. El vagyok keseredve.
2010. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
64%
Eddig 62000ft kaptam gyed-en vagyok és most 55000ft-ra csökkent. Diplomásként kevesebb a gyedem mint a szakm.,szakközepet végzetteknek (le a kalappal előttük).A pedagógus szakma egyenlő az éhen halással! Kár volt tanulni, a szüleimnek még négy évig taníttatni.Kár volt álmaimat kergetni és azt csinálni amit szeretek-EZ A MAGYAR VALÓSÁG!Köszi, hogy elmondhattam!
2010. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, tulajdonképpen igaz az, hogy amit a munkáltatód a bruttó bérek után befizet járulékokat, azokat hozzácsapják a bruttó béredhez, és a személyi jövedelemadót (előleget) ez után számolják, amit viszont tőled vonnak le. Tehát megadóztatják nálad, azt a járulékot, amit a munkáltatód fizet be a béred után.

Hiába szépítjük, ez így van! Ez a szuperbruttósítás. És a legszomorúbb benne az, hogy az alkotmánybíróság (kisbetűvel!) semmi kifogásolnivalót nem talált benne, míg a családi pótlék hozzácsapását a bérhez kifogásolta. Szerintem egy kalap alá valók.

Milyen alapon adóztatnak meg olyan "bért", amit meg sem kapok?

Tui.

2010. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, ezen voltam én is kiakadva, hogy azután is fizetek szja-t, amit meg sem kapok!
2010. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!