Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen MLM-be érdemes belekezd...

Milyen MLM-be érdemes belekezdeni? Mit érdemes nézni mikor cégeket nézek át?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Leginkább azt, hogy a terméke, amit árul, szerinted piacképes-e. Tehát te vennéd-e, mint vevő akkor is, ha nem csatlakoz(hat)nál... Aztán legyen piacon a cég régóta, legyen Magyarországon bejegyezve, és kínáljon valódi 100% megelégedettségi garanciát a vevőknek a termékeire, neked meg visszavásárlási garanciát.
2015. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyjából egyikbe se. Kérdés, mennyire vagy jó abban, hogy begyűjts magad alá minél több embert, mert pénz igazán abból van, nem a saját eladásodból.

Engem többe be akartak már húzni, egyben úgy voltam benn, hogy saját magamnak vásároltam, a kedvezménnyel megérte, és jó termékeik vannak. Ahhoz nem volt gyomrom, hogy az ismerőseimet, barátaimat beléptessem magam alá, aztán hajtsam őket, hogy termeljenek nekem.

2015. júl. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

"egyben úgy voltam benn, hogy saját magamnak vásároltam, a kedvezménnyel megérte, és jó termékeik vannak"


És a barátaidnak persze nem szóltál erről, ők hadd vásároljanak tovább kedvezmény nélkül sz.r termékeket... Hogy volt ehhez gyomrod? A szembe jövőnek sem villogsz, ha rendőrt látsz? A barátaid nem neked termeltek volna, hanem kaptak volna egy lehetőséget. Egy olyat, ami neked már bevált.


Hát, hiába, az MLM nem az irigy emberek üzlete... :/

2015. júl. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

MLM alapú cégbe én igazándiból bele sem kezdenék. Ha megnézed a piacot eléggé "van is meg nem is" az összes. Tehát ha pl. te elmész egy kozmetikai céghez partnerként és te elkezdesz eladni aztán szerzel pár embert és elég jól fizet, az később nem így lesz. Vagy a cég fog kevesebbet adni / eladásként vagy a rosszabb ÉS GYAKORIBB eset fog jönni, hogy te "BEHÍVOD" az ügyfeleket magad alá aztán vásárolgatnak tőled de elfognak mellőled pártolni, mivel a cég teljes kínálatot ad neki ugyanúgy kedvezményesen. Példa, kapsz termékeket amit eladsz 50% kedvezménnyel de a cég neked nem fogja dobálni azokat mert jók az eladásaid és sokat szerzzel.. nekik az új ügyfelek kellenek, akik az 50% kedvezmény után megveszik a csupán 75% termékeket (ami valójában már az eredi ár/árura nézve).

Ez nem tudom miért de nekem mindig is hasonlított az ún. "HYIP" cégekhez. Na az ilyen meg végképp átverés. Egyhez akartam csatlakozni de hogy a hyip oldalak (cégek/társaságok) kb. 1 hétig léteznek az is biztos. Vagy jelentik őket és még időben bezárnak (ellenkező esetben lebuknak) vagy jól megszedik magukat, valakit kifizetnek valakit nem és aztán csukják a kapuikat és annyi, volt, nincs.

HYIP programok a magashozamú tőkeáttételes kereskedelmet jelentik elsősorban, ahová én akartam csatlakozni azt hirdette, hogy minimális ($50) a befizetendő aztán a profilodon minden nap látsz egy-egy linket, amivel a céget hírdeted és vagy van rá kattintás (hozod az ügyfelet) vagy nincs megkapod az áttételt (%-ban) aztán 1 hét alatt 120% a hozamod. Az ilyenek a kamuk, nézz meg egy PTC oldalt ha ismeretes vagy vagy google a barátod, olyan extrém hirdetéseket olvashatsz hogy 1 nap alatt 150% 1 hét alatt már 900% hozamról beszélnek neked. HOL? TÉNYLEG 10000 forintból csinálok 100k-t 1 hét alatt? Ki az a hülye aki kifizetné?

Komolyan jelenteném az összeset és záratnám be őket.. -.-

Ha valamit még szeretnél tudni, privát.

Szívesen!

2015. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

5 egyszerű kérdés van, amit fel kell tenned, mielőtt belevágnál egy MLM-be:


1. Megvennéd-e a terméket vagy szolgáltatást MLM nélkül ennyiért? Ha nem, akkor ne ezt a céget válaszd.

2. Tudnád-e ajánlani a legjobb barátaidnak, ugyanolyan jó érzéssel, mint pl. egy jó fogorvost, fodrászt vagy éttermet?

3. Milyen a cég külső megítélése és a piaci helyzete?

4. Milyen képzési rendszert nyújtanak? Kik és mire tanítanak?

5. 20 év múlva tovább tudod majd adni a gyerekednek a felépített üzletedet?

2015. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
3-as, bocs, de hülye vagy. Ajándékba is vettem egyébként cuccokat a családnak, aki kért, annak rendeltem a saját nevemre, és a kedvezményes áron fizették ki, amennyiért én is vettem. Ezek nem olyan termékek, amik mindennap kellenek, úgyhogy ritkán került erre sor. Ezt persze nem tudhattad, de az ellenkezőjét se, akkor mire fel vagdalkozol? Nekem tényleg nincs arra gyomrom, hogy a barátaimon és a családtagjaimon nyerészkedjek, nem gondolom, hogy ez NEKIK akkora lehetőség. :D Márpedig MLM-ben senki nem gazdagszik meg azon, ha ugyanazon az áron továbbadja a cuccot a barátoknak, ahhoz viszont, hogy idegeneknek árulj nyereségért, rengeteg időt, energiát kell belefektetni. Ez nem megy normális munka+család mellett.
2015. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyikbe se, Kérdező, ezzel 1 forintot nem fogsz keresni.
2016. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyikbe se. Ha szervező vagy, könnyen úgy járhatsz, mint Tribuszerné. Ha meg hálózatépítő, örülhetsz ha nullszaldósan vagy minimális veszteséggel kimászol az üzletből...

Az MLM-átverésnél még a cseresznyés tőzsdén is jobban lehet keresni.

2018. szept. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!