Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy tudnék online aukciós oldalakon árusítani?

Figyelt kérdés
Nem a regisztrálással meg a hirdetéssel van a gondom, hanem, hogy például ha postai utánvéttel küldenék valamit, akkor azt hogy kell csomagolni? Milyen dobozba kell tennem? Ki kell bélelnem valamivel? Kell bármit is fizetnem ha a postaköltséget a vevő állja? stb...
2015. júl. 13. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Postai utánvéttel nem szoktunk árut küldeni, mert ha nem veszi át a vevő - mint nemrég is volt egy kérdező itt - akkor az eladó bukta a postaköltséget, ami némely esetben akár 1000 ft is lehet. A vevő meg nem fizeti ki a terméket, tehát tisztán bukta az ezres. :-(
2015. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: a csomagolást mi így nem tudjuk megmondani Neked, hiszen ez termékfüggő... nyilván egy könyvet nem fogunk dobozba csomagolni, kibélelni, de gey lámpát vagy műszaki terméket teljesen másképp kell - úgy, hogy szállítás, dobálás esetén se érje kár.

Amennyiben az eladó nem gondosan csomagolt és a termék megsérült, azért nem a posta a felelős - kivéve, ha törékenyként lett feladva.

2015. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor milyen módon szoktad feladni? Az lenne jó, ha a postaköltséget lehetőlega vevő fizetné. Személyes átvétel nem megoldható.
2015. júl. 13. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előre utalja a termék árát plusz a postaköltséget. Ilyen módon fizesse.
2015. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen terméket tervezel, hogy árulnál?
2015. júl. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a terméktől függ, hogy milyen szállítási módot választ a vevő,illetve az eladó, hanem az sem mindegy, melyik oldalon árul.

A Vaterának és némely más aukciós oldalnak van külön futárja - de ezek csak nyomtatóval, ill. a vevő összes adataival működnek.

A Jófogás megint más tészta - szóval nem olyan egyszerű ez...

De igen, általánosságban elmondható, hogy a vevő előre utal, termék+postaköltséget.

2015. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre egy műszaki cikket szertnék árusítani.
2015. júl. 14. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:

1,2,6 vagyok.

Na, így már sokkal jobban tudok segíteni :-)

Műszaki cikket ki kell próbálni, amikor felteszed eladásra, és ki kell próbálni, mielőtt becsomagolod és feladod.

Buborékos fóliába érdemes csomagolni, hogy ne sérüljön és igen, azt neki megfelelő karton dobozban érdemes küldeni.

Ha nincs buborékos fóliád, akkor próbáld meg hungarocellel kitámasztani, ha végképp nem tudsz semmi ilyent szerezni, akkor valami rongyfélébe bebugyolálni, de akkor legyen nagyon paszentos a doboza.

2015. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!