Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam tavaly egy lakást,...

Vásároltam tavaly egy lakást, és most tudtam meg, hogy az ingatlanon valakinek haszonélvezete volt, ami az adásvétel során nem került szóba. Most is, az én tulajdonomba került lakáson, haszonélvezete van az ismeretlennek?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De bizony am hogy van!


AZONNAL ugyvedhez menni, az eredeti tulajdonost elokeriteni, es levetetni a haszonelvezetet. Ha erre nem hajlando a haszonelvezo (mert csak o mondhat le!!!), azonnal pert inditani csalasert, a vetelarat visszakovetelni kamatostul es minden egyeb koltseggel megterhelve (ugyvedi koltseg, illetekek, stb. stb.)

2015. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded az adás-vétel előtt nem nézte meg a tulajdoni lapot? Anélkül nem szabad ingatlant venni.
2015. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bak Norbert ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog nem szűnik meg a tulajdonos váltással.


Vagy le kell mondatni a haszonélvezetről az érintettet, ami viszont ajándékozási illeték köteles, vagy átengedheti a jogot, de esetleg tarthat megváltásra is igényt.


Vagy esetleg elhallgatott lényeges információk miatt semmisé tenni az adásvételi szerződést, ami esetben az eladónak kell az eredeti állapot helyreállítási költségeit finanszírozni.


De őszintén szólva, hogy ez egy adásvétel esetén, amikor kétszer- háromszor is kikérnek tulajdoni lapot, ne tűnt volna fel, sem az ügyvédnek, sem a feleknek, azt kétlem.

2015. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Remek helyzet.
2015. júl. 24. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!