Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ikarus könyv digitális újrater...

Ikarus könyv digitális újraterjesztése?

Figyelt kérdés

Lehet látni az interneten nem egy helyen, hogy emberek beszkennelt/lefotózott Ikarus dokumentációkat, leírásokat, promo anyagokat árulnak digitális formában (tehát nem magát a nyomtatott anyagot, hanem annak másolatát árulják, nyilván nem egy példányszámban).


Nem tudom, ezek az emberek mennyire rendelkeznek engedélyekkel, mindenesetre én inkább valami jogtiszta módon próbálnám ezt meg.

A kérdésem az lenne, hogy jogilag mit kell megtenni azért, hogy az ember egy általa megvásárolt könyv beszkennelt verzióját árulhassa (nem nagy összegekről/mennyiségről beszélek). A könyvből tudtommal nem nagyon létezik több verzió az országban (meg egyébként sem), tehát az "akinek kell, menjen be a könyvesboltba" verzió nem játszik.


Nyilván mivel perpillanat erősen nem közkincs a könyv jogi értelemben, ezért engedély kéne a könyv eredeti szerzőjétől, ám akad egy kis bökkenő; a könyv szerint az eredeti szerző az Ikarus gyártmányismertető osztálya. Ugye ez nem nagyon létezik már (se a gyár, se a cég, se az alosztály).

Ki ilyen értelemben az utódcég, kit kéne megkeresni? Elvileg Széles az Ikarus név jogi értelemben vett tulajdonosa, őt kéne megkeresni ez ügyben?



#könyv #Ikarus #szerzői jog #digitális másolat
2015. júl. 26. 12:06
 1/2 anonim válasza:
Széles Gábor jelenleg az Ikarus tulajdonosa. Amúgy engem lehet érdekelne.
2015. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem valakinél, elvileg jogszabály szerint a műszaki dokumentációkra és ismertetőkre nem vonatkozik a szerzői jog, de a törvényi hátterét ennek megtalálni egy rémálom. Majd még keresgélek, hátha találok valamit.
2015. júl. 30. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!