Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e arra esély, hogy valakit...

Van-e arra esély, hogy valakit felvegyenek egy állásra úgy, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm 3 hónapos terhes és másik városba akar költözni, ahol most munkát keres. Van-e erre reális esély, hogy alkalmazza valaki terhesen?
2015. aug. 11. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Legfeljebb ha van, aki protezsálja.
2015. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Kb. nulla. Ki venne fel valakit, akirol biztosan tudja hogy maximum 4-5 honap utan 'felszivodik' 2-3 evre? Ennyi ido alatt betanulni ne lehet, nemhogy erdemi munkat vegezni...
2015. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Elöször is nem köteles közölni elöre, hoyg terhes - tehát felvehetik.


Másodszor van olyan, hogy csak rövidebb ideig van szükség rá, ezért pár hónapra felveszik.


Harmadszor vannak olyan munkakörök, ahol otthonról is lehet végezni a munkát, ezért nem probléma, ha az illetö nem tud bejárni.

2015. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ilyen otthoni munkakör szerintem olyan ritka, mint a fehér holló. Bár az illető négy nyelven beszél társalgási szinten.
2015. aug. 11. 07:50
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor fordító, kereskedelemi levelezöi állásokra van esélye otthonról is.
2015. aug. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

"Elöször is nem köteles közölni elöre, hoyg terhes - tehát felvehetik."


Igen, egyik előző cégemnél is felvetünk egy kislányt, aki a próbaidő lejárta után közölte, hogy veszélyeztetett terhes, és 3 évre elhúzott melegebb éghajlatra.


Ennek eredményeként a főnök úgy döntött, hogy a jövőben kizárólag férfiakat, nagyon esetleg 40 feletti nőket hajlandó alkalmazni. Marhára megéri ezt a játékot játszani, mivel 1-2 "elfelejtettem szólni, hogy terhes vagyok nő" több tízezer másiknak nehezíti meg a munkaerő piacra kerülést...

2015. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Felvehetik, mert 3 hónaposan még nem mindenkin látszik.

De a próbaidő 3-6 hónap, amikor már látszik, és egyszerűen nem fogják tovább alkalmazni.

Egyébként pedig még most keres munkát. Mire jelentkezik, behívják, lefolytatják az interjút, ajánlatot tesznek, bőven benne lesz a 4. hónapban, amikor már egész biztosan látszik.

Így ha meg is felelt, szerintem a szerződés aláírására már nem kerül sor.

Akármilyen ügyes, okos, több nyelven beszélő nő, azért azt be kell látni, hogy otthon a baba lesz az első, nem fog tudni egy hivatalos hívást sem lefolytatni, mert elkezd bömbölni a gyerek, nem tud egy folyamatot végigvinni a laptopján, mert szoptatni kell, stb.

Azért egy otthoni munkánál is rá kell fordítani napi több órát, és ő ezt újszülött mellett nem fogja tudni megtenni.

Én nő vagyok, és teljesen normálisnak tartom, hogy valaki egy meglévő munkaviszonyból elmegy szülni, de azt én sem tolerálnám, hogy ilyen sunyi módon szerzi meg valaki az állást, és direkt nem szól.

Nőként simán igazat adok annak a főnöknek, aki egy ilyen pofáraesés után nem vesz fel 20-40 közötti nőt.

2015. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"Elöször is nem köteles közölni elöre, hoyg terhes"


Őőő de igen.


Szerintem az esély arra, hogy terhesen felveszik valahova szinte minimális.

2015. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%

NEM, nem köteles közölni, hogy terhes, mert elöfordulhat elvileg, hogy tényelg nem tudja - és VAN olyan, hogy valaki félidöig nem veszi észre. Azért nem hogyan lehetne felelössé tenni, ha valamiröl nem tud.


Azt a fönököt meg, aki nem vesz fel nöket ilyen indokkal, fel lehet jelenteni diszkrimináció miatt.

2015. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fel lehet jelenteni diszkrimináció miatt, csak nehezen bizonyítható...


Egyébként tudod, mibe kerül egy cégnek valaki, aki csak 3-4 hónapot dolgozik le?


Csak egy minimálbéres béres több mint fél milla arra a pár hónapra, miközben produktív munkát nem végez, hiszen még betanul (ha csak nem takarítónak veszed fel vagy valami olyannak, ahol az első naptól dolgozni tud), sőt, elvon egy másik kollégát aki a betanítását végzi a napi munkájától, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy elvett egy munkalehetőséget egy másik embertől, hogy pénzbe kerül a kiválasztása, a felvétele...


Nos, a cégek pont ezért nem szeretnek pár hónapra alkalmazni senkit, aki pedig terhesen vág bele a dologba, az a 0. pillanatban tudja, hogy max fél évet fog dolgozni, utána évekig nem látják.


ui: értő olvasás!!! A kérdés nem arra vonatkozott, hogy mi van ha nem tudja, hogy terhes, hanem arra, hogy terhesen felveszik e

2015. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!