Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kész átverés! Miért kisebb a...

Kész átverés! Miért kisebb a tejföl?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, ami az élelmiszerkereskedelemben folyik. Kicsinyítik az adagot, és ugyanannyi pénzért adják, ezt sokan észre sem veszik. A 850 g-os tejföl most 800 g lett, a 2 literes üdítő 1,75 l lett, és sorolhatnám. Azt nem értem, miért nem hagyják a mennyiséget úgy, ahogy volt, és miért nem az árakat emelik?

2015. okt. 6. 08:10
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"miért nem az árakat emelik?"


Mert a mennyiségcsökkentést könnyebben megeszik az emberek. Úgy hívják a tudományt, hogy marketing. Szerinted miért kell a legalsó polcról elvenned a legolcsóbb azonos terméket, és miért van a legdrágább szem- és kézmagasságban? Miért x99/xx90Ft-ra végződnek az árak, miért nem x00/xx00-ra? És ezek csak a legismertebb marketing fogások.

2015. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én meg úgy gondolom, hogy ennek semmi értelme, mert ugyanúgy meg kéne vennem a tejfölt, ha egy kicsit drágább lenne, így meg mehetek az üzletbe gyakrabban tejfölért.
2015. okt. 6. 08:31
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

"így meg mehetek az üzletbe gyakrabban tejfölért."


És ha többször mész, akkor többet is költesz. Lásd fent: marketing. Fontos szempont, hogy például a tejfölgyártó (profitjának a) szempontjából te vagy értük, nem ők érted...

2015. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:

"a mennyiségcsökkentést könnyebben megeszik az emberek"

Így van. Emlékeim szerint a zsemle mérete is folyamatosan csökkent régebben is. Ez egy jól bevált módszer, mint azt Béci is írta.


Ha meg valakiknek mégsem tetszett a dolog, annak Marosán Elvtárs már akkor megmondta:

"Nem a zsömle kicsi, hanem a pofátok nagy!"


(Egyébként EZÉRT kötelező a literenkénti/kilónkénti EGYSÉGÁRAT is kiírni az árucikkek mellé, hogy össze tudd hasonlítani, melyiket éri meg megvenni. Csak ugye ahhoz oda kell figyelni.....)

2015. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Ebben mi a kész átverés? Ráírják a mennyiséget, meg az árat, még az egységárat is. Pontosan lehet tudni hogy mennyi volt az ára és mennyi lett.
2015. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudatos vásárlással elkerülhetők az ilyen szituk.
2015. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit írtak, egységár.

Nemrég tíz 2 darabos csomagolású kekszet vettem mert kilóáron úgy volt a legolcsóbb, a pénztáros pedig mondta hogy van ilyen keksz nagy dobozos is.

Hát kösz, az átlagember tényleg azt gondolná hogy a nagy gazdaságosabb, nyilván erre játszanak rá, hisz ki hinné, hogy a drágább csomagolási költségű és környezetszennyezőbb pici csomagolás éri meg jobban vevőként?

2015. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyannal már én is találkoztam, hogy a kisebb kiszerelés volt olcsóbb. Meglepődtem én is..
2015. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!