Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kezdőnek méhészkedéssel...

Kezdőnek méhészkedéssel kapcsolatos szakirodalom, tanácsok?

Figyelt kérdés

Most végeztem a sulival. Valami keresetet szeretnék produkálni,ami mire kikerülök itthonról ahol eltartanak jelenleg legyen mivel fizetnem a dolgokért.

Igen jómagam is olvasgatok utána,de teljesen zöldfülű vagyok a témában. Érdekelne néhány tapasztalt személytől származó vélemény,mielőtt nekifognék a kaptárak beszerzésének.



2015. okt. 22. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Index fórumon vannak öregrókák, jó tanácsokkal teli.


Alapirodalom Örösi Pál zoltán: Méhek között c. könyve

2015. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm!
2015. okt. 22. 11:05
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Időközben találtam néhány nagyon jó oldalt. Közülük az egyik,és a 3 könyv,amit ajánlanank:


Zsidei B. A méhészkedés 12 hónapja


Örösi Pál Zoltán a méhek között 1of2


Ruff A méhészmester könyve

2015. okt. 22. 15:55
 4/7 anonim válasza:
90%
Ènis gondolkodtam ebben suli után. De nem olyan egyszerű. Először is írtad, hogy zöldfülű vagy. Az azt jelenti, hogy semmit nem tudsz. Vannak olyan évek mikor a 20 èves tapasztalattal rendelkezőket is megszorongatja az èv. ( èrtem az időjárásra, eladásra stb) Ha megfogadsz pár jótanácsot akkor miután elolvastad a könyveket ès már sokmindent tudsz menj el egy mèhèsz tanfolyamra. Ha sikeres vizsgát tettèl akkor keres egy mèhèszt aki ebből èl ès ajáld fel, hogy dolgoznál neki cserèbe a tapasztalatèrt amit elsajàtitasz. (Ne fiatalhoz menj mert kihasználna. Próbálj idősebb emberhez elmenni aki örül a segitsègnek) majd ezután vegyèl kb 10 kaptart. De szerintem ha megkedvelteted magad kapsz is a segítsègèrt amit adsz csak ügyesen kell beszelèned. Mèg családot is ad. Nos akkor azzal a 10 kaptarbol evrol evre növelheted a letszamot. De legalabb teljen el 2-3 ev mire noveled mert belebuksz. Addig pedig sporolj mert lehet hogy kifogsz egy olyan evet akar eveket is ami nulla profitot hozz! Vagy akar minusz is lehet a vege. Es elmegy a kedved tole. Lassan es okosa epitgesd es akkor tokeletes lesz.
2015. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm ezeket a jótanácsokat! Megfogadome gytől egyig!
2015. okt. 23. 21:56
 6/7 anonim válasza:
80%
A méhészkedés az első néhány évben nem hoz nagy profitot,mivel mindent be kell szerezned és pénzt kell bele ölni. Főleg modtanság nincsenek jó évek,mert a tavasz hideg volt nyáron pedig nagy volt a szárasság. És egyre több a méhbetegség is.
2015. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy felhívtad ezekre is figyelmem!
2015. okt. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!