Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan kérdés. Jogos a...

Ingatlan kérdés. Jogos a kérésem az eladó felé? Mi a teendő? Többi lent

Figyelt kérdés

5 hónapja vettem egy ingatlant, rajta lakóházzal. Ősfás környezet volt a fő vonzereje, teli csodás fenyőkkel.Így árulták és ezért esett erre a választás. Az ingatlan még nincs teljesen kifizetve, a saram 1.5 milka.

Néhány hete a fák megbetegedtek és az összes egy hónap alatt kipusztult. Ki kell vágni őket, nehogy a házra dőljenek.

A tulajt nem hibáztatom ezért, de és ősfás ingatlant vettem és most ki kell vágni az összes fát.

Kérhetem, hogy az eladó részben állja a káromat?

A fakivágás és elszállítása lenne a kedvező megoldás.

Ügyvéddel beszéltem, jogilag támadható, de nem akarok bíróságra menni. 500 ft, a fák kivágása, elvitele? Korrekt, ha ezt lealkudom?



2015. okt. 28. 14:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
500.000 forint a fák kivágása, elvitele
2015. okt. 28. 14:07
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha ügyvéddel már konzultáltál, milyen segítséget vársz tőlünk. Én például nem tartom jogosnak, de egy jó ügyvédnek pont ez a dolga, hogy ennek az ellenkezőjét bebizonyítsa.


De lehet, hogy mire az egész peres hercehurcának a végére érsz, nagyobb lesz a károd, mint 500.000 Ft (idő, pénz, energia függvényében)...

2015. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem, hogy korrekt, ha ezt az összeget lealkudom a vételár maradékából?
2015. okt. 28. 14:16
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy próbát megér, de ha nem megy bele az eladó, akkor fizetned kell, akkor már nem korrekt visszakozni.
2015. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

"Kérhetem, hogy az eladó részben állja a káromat? "


Kerni kerheted, de ha en lennek az elado, egy fillert sem latnal belole. Az elado nem tehet rola hogy ez tortent.

2015. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszont, hogy ez történt, az ingatlan értéke jelentősen csökkent. Valamint volt 2 engedély nélkül kivágott fa, az eladó vágta ki és ezt nekem kötelességem pótolni. Ma volt itt a zöld referens.
2015. okt. 28. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Hogy jogilag mi a menete, nem tudom, de én mint eladó nem engednék, pláne, hogy már így is a ki nem fizetett ingatlanban laksz, gondolom már ez is egy engedmény a részéről.
2015. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

"az ingatlan értéke jelentősen csökkent. "


Es? A szerzodes alairasnak a pillanataban megvolt az osszes fa, es nem latszott hogy betegek lennenek.

2015. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Akkor lenne korrekt, ha tudott volna arról, hogy valami bajuk van a fáknak és ezt előled elhallgatja.

Egyébként nem.

Főleg így, hogy 5 hónap után még tartozol 1,5 millióval. Én meg sem engedtem volna, hogy beköltözz addig, amíg az egész nincs kifizetve. Mert ha jól értem, már megtörtént a birtokbavétel.

A két engedély nélkül kivágott fa pótlását kérheted jogosan.

2015. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Álmodj királylány!
2015. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!