Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-es rendelés probléma!...

Ebay-es rendelés probléma! Szerintetek mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Elég gyakran szoktam rendelgetni az ebay-ről. Nagyon jó oldal, egy valami viszont nagyon idegesít. Eddig kb. 50-szer rendeltem, és ebből nagyjából 10 csomagom nem érkezett meg. Ilyenkor általában az eladók rendesek, és küldenek újat, de volt hogy egy 300 ft-os cuccért nem is reklamáltam inkább. Nagyon érdekelne viszont, hogy hová tűnnek a csomagok, amiket nem kapok meg?? Nem tudok másra gondolni, minthogy a postán valaki lenyúlja, mivel nem ajánlott meg semmi, ezért gyakorlatilag lenyomozhatatlan, hogy hol veszett el.

Ti is jártatok már így? Vagy csak én fújom fel a dolgot, és 50 csomag közül ha 10 elveszik, az bőven belefér?? Valahogy nem lehetne megakadályozni, hogy elvesszenek a csomagjaim? Nem szeretném, hogy az eladók lepontozzanak, amiért mindig újraküldetem velük a cuccot, úgy, hogy nem az én hibám, hogy nem ért ide hozzám.



2015. nov. 25. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

50-ből 10 csomag elvesztése nagyon rossz arány.

Én még nem jártam így, pedig volt már jó pár rendelésem.

2015. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
365rendelésemből eddig kb 10-15 nem jött meg,de én mindig jelzek az eladónak,ha kis értékű ha nem!Hisz értékelést is adni kell vagyis célszerű. De van olyan h itthon i postán tünnek el a csomagok
2015. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az eladó nem tudja a vevőt lepontozni,én nem 1x nyitottam vitát, és valaki itt írta h 3 vita nyitás után törölnek..hát nem így lett. 3 éve rendelgetek,nem 1x kaptam vissza a pénzt,meg uj árut és 100%-os vagyok. Te le tudod pontozni a eladót,ők téged nem!De elég rossz arány h 50 csomagodból 10-nek nyoma sincs
2015. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem normális ez az arány, szóval köszi a megerősítést :) Egyre világosabban fogalmazódik meg bennem, hogy akkor a helyi posta (illetve az ottani dolgozók) lehet a ludas a dologban, ha mások megkapják a csomagokat. Viszont ez csak egy feltételezés, és bizonyítani sem nagyon tudnám, így nem tudom, mit tehetnék, hogy megkapjam a csomagjaim. Az egyik csomagomat már újraküldettem, de azóta is eltelt egy hónap, és az sem jött még meg. Most már kezd nagyon idegesíteni a dolog, és fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. Kérlek, adjatok valami tanácsot, hogy mit csinálnátok a helyemben.
2015. nov. 27. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A Magyar Posta hírhedt a csomagok eltüntetéséről, nagyon sok külföldi webáruház kizárólag futárszolgálattal hajlandó Magyarországra csomagot küldeni. Sok mindent nem tudsz tenni. Nyilván 300 Ft-os cuccnál nem éri meg, de ha drágább dolgot vásárolsz, mindenképp megéri megbeszélni a feladóval, hogy inkább kifizeted valami normálisan nyomonkövethető szállítócégnek a díját, ne sima postával küldje.
2015. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek után nem is merek már drágább holmikat rendelni (mondjuk több 10.000 ft-os dolgokat eddig sem akartam, mert azért mégiscsak sokat hallani arról, hogy milyen átverések vannak pl. műszaki cikkeknél), max 2-3000 ft-ig. Persze ez is rohadt idegesítő, amikor eltűnik.
2015. dec. 12. 10:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Ki kellett raknom újra a kérdésemet, mert sajnos ismét nagyon aktuális lett! Szeptember óta 5 csomagot rendeltem, és ebből 4!!! nem érkezett meg a mai napig sem. Szerencsére az eladók rendesek, 3-tól már full refundot kaptam, és ez jó is, de nem azért rendelgetek, hogy másfél hónap múlva visszakapjam a pénzt, a termék meg sehol!!! Amelyikhez kaptam tracking numbert, abból 2 semmit sem mutat, a 3. pedig azt, hogy 3 hete megérkezett a célországba a csomag, tehát már bőven itt kellene lennie! Hiába vettem fel a postával is többször a kapcsolatot, természetesen semmit sem tudnak....Nagyon el vagyok keseredve, nem hiszem el, hogy pont én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy az összes csomagom eltűnik....Kérlek adjatok valami tanácsot, hogy mit tehetnék!!!
2016. dec. 2. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem tűnt el csomagom. Ha ez veled ennyiszer előfordul, nagy eséllyel ott nálatok van egy enyves kezű postás. Mondanám, hogy küldesd be DPD-vel, de pár száz forintos termékekre nem éri meg kifizetni a futárszolgálat árát. Ha nagyobb városban laksz, ahol több postai körzet és postás van, esetleg megpróbálhatod egy más körzetben lakó barátod címére postáztatni a dolgokat, hátha ő megkapja őket, aztán oda tudja adni, amikor találkoztok.
2016. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!