Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem megyek el a munkaügyi k által megadott munkahelyre, céghez? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

1 hónapja regisztráltam de kértem 1 hónapot hogy a befejezzem a vezetést ami sikerült is. Ez idő alatt változott a helyzetem és akár egy sokkal nyugisabb munkahelyet is elfogadhatnék, nincs szükségem annyira a pénzre, meg sok kedvem nem is lenne ezen a munkaterületen dolgoznom aminek egyébként tanultam. De most küldtek egy levelet amiben megadtak egy munkahelyet, hogy nézzem meg. Ez elég húzós hely lenne, meg voltam nyárigyakorlaton is ott 1 éve és nem is akarnék oda visszamenni.

Ha elmegyek megnézni akkor is szerződést sértenék mert nem fogadnám el a munkalehetőséget. Ezért inkább arra gondoltam, hogy még aznap a munkaügyi központnál jelentkeznék, hogy változtatni szeretnék.

Egyébként elég hülyén jött ki, ma kaptam levelet, hogy hétfőn jelentkezzek az adott helyen, de legközelebb csak hétfőn lesz nyitva az mk. Ja meg még az is tök jó hogy nem is hívtak föl, hogy tudnék-e már menni dolgozni csak küldték a levelet hogy menjek.



2015. dec. 4. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

"De most küldtek egy levelet amiben megadtak egy munkahelyet, hogy nézzem meg."

Akkor most menned kell dolgozni, vagy csak "megnézed", hogy megfelel-e?


Ha "csak" regisztrált vagy, akkor annyira nem gond, hogy nem fogadod el. Akkor nagyobb probléma, ha nem csak regisztrált munkanélküli vagy, hanem ellátást is folyósítanak részedre.


Engem több helyre is kivezényeltek, de egyiket sem fogadtam el, jobban mondva úgy beszéltük meg a munkaadóval, hogy valamiért mégsem én kellek. :)

Eleve, ha nem tetszett, akkor a beszélgetésbe belefűztem olyan információkat, amely azt sugallta a munkaadónak, hogy még sem én leszek az ideális munkavállaló. Ennyi...

2015. dec. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt tudod úgye, hogy a Központtal együttműködnd kell?

Ha kiközvetítenek, menned kell, hogy ne érjen hátrány a közreműködés megtagadásáért.

Az, hogy mit mondasz az adott cég megbízottjának, hogy úgy nézzen rád: nem te vagy az, aki lelkesen fog nekik dolgozni, ezért nem te leszel a kivánt és várt ember - a te dolgod és leleményességed.

2015. dec. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!