Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autó vagy PS4+TV? Ti melyiket...

Autó vagy PS4+TV? Ti melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem felvágásból kérdezem, tényleg nem tudok dönteni.

19 éves vagyok, tavaj végeztem a sulival, és eléggé összejött az idei évem, igy kerestem 11.000 eurót.

Ebből 4000-et adtam a nővéreméknek kölcsön, hogy minél hamarabb befejezhessék a házukat, mivel januárban lesz az esküvőjük, a maradék 7.000 meg bankban van.

A kérdésem adott: szeretnék egy autót vásárolni, 4-5.000 euróig.. erről viszont a környezetemben mindenki le akar beszélni, mivel a családban már van egy autó (egy ősrégi F Astra), és mivel hajón dolgozom, március-február között megint megyek vissza majd dolgozni. Amit tudni kell, hogy havi 7 fizetett szabadnapom van, amikor hazajöhetek, és ezt 2-3 havonta kikapom, a téli hónapokban pedig ismét itthon vagyok. Nagyon szeretek vezetni, de nagyon messzi helyekre nem járkáltunk eddig sem. Mindenki azt mondja, hogy állokincs lenne, és hogy jövőben már fele annyiért sem tudnám eladni.


A másik, amit szeretnék, egy PS4 és egy nagy TV. Gondolom ezt senkinek sem kell elmagyarázni, jól ellehet ütni vele az időt :) ez kb 1000 eurómba fája, és ezt annyira nem is ellenzik itthon sem.


Tudom, hogy az én pénzem, viszont én teljesen döntésképtelen vagyok. Ha belegondolok, akkor autót azért is vennék, hogy motiváljon valami, hogy elmondhassam: igen, ezért dolgoztam egész évben... segitsetek légyszi!


2015. dec. 10. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges most az autó.

Én a helyedben majd akkor vennék, ha úgy alakul a munkát, életed, hogy esetleg hazaköltözöl. Vagy máshol letelepedsz.

De ezekre a kis időszakokra felesleges.

Ha nagyon el akarsz menni valahova autóval, akkor meg bérelhetsz is az arra az egy alkalomra.

2015. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik se. Tedd félre a pénzt! Az is elég motiváció, hogy tudod, azért dolgoztál, mert van megtakarításod.

De, ha mindenképpen választani kell akkor TV + PS4. Így marad elég pénzed is, ráadásul az autónak akkor is folyamatosan vannak költségei, ha egy métert sem mész vele.

Még akkor is olcsóbban jönnél ki, ha azokra az időszakokra, amikor itthon vagy, bérelnél autót.

2015. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként miért PS4, és miért nem egy erős PC? Mondjuk egy PS4 árából túl erős gépet nem lehet venni, de olyat igen ami még a mai játékokat magasabb beállításon is viszi. Azt is lehet TV-re kötni. A PS-re meg egyfolytában költhetsz.


Egyébként én sem javaslom az autót, főleg ennyiért. Ebből csak használt autót lehetne venni, ami mondjuk első autónak még jó is lenne, de mikor használnád és mire? Inkább gyűjts még pénzt és amikor befejezted a hajózást, akkor gondolkozz nagyobb kiadásokon - akkor már több pénzből tudsz gondolkodni.

2015. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!