Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Menyasszonyomnak utaltam 1,6...

Menyasszonyomnak utaltam 1,6 M HUF-ot, mert ő olcsóbban tudja felvenni, ajándékozási illetékkel lehet probléma?

Figyelt kérdés
Autót vettünk 2 héttel ezelőtt és menyasszonyomnak OTP JUMP számlacsomagja van, ott ezt az összeget 1900 Ft körül lehet felvenni az OTP-nél, így az AXA bankos számlámról nem a saját OTP-s számlámra, hanem menyasszonyom számlájára utaltam át, s úgy vettük fel, a kérdés az, hogy ebből lehet e probléma? Az autót a saját nevemre vettem. Előre is köszi!

2015. dec. 15. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem a problémád. Ha tiszta a pénz akkor nincs probléma. De milyen ajándékozás? Saját neveden az autó nem?
2015. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
És az átutalási díjad mennyi volt?
2015. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utalás díja 6100, az a törvényi maximum. AXA sajnos nem bonyolít magyaroszágon készpénz forgalmat így muszáj volt utalni, egy olyan bankhoz ami ad készpénzt.


Az OTPnél ha másik típusú bankszámlán veszem fel a pénzt, kezelési költség gyanánt levonják az összeg 1 %-át ami 16000 Ft.


Szerintem nem lesz belőle gond, ha tudtok olyan embert aki járt hasonló cipőben akkor szóljatok, köszi a segítséget!

2015. dec. 15. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond belőle.
2015. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utaltad volna az eladónak...
2015. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
FYI: Csak KP-ban lehetett kifizetni az autót.
2015. dec. 15. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt nem történt ajándékozás és remélhetőleg nem is ezt írtad a közleménybe. Inkább nevezzük kölcsönnek, amit utalással adtál a menyasszonynak, ő pedig kp-ben adta vissza.
2015. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod utolsó, közleménybe valóban nem írtam semmit! :)
2015. dec. 16. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!